Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.06.03
Atsakymas į publikaciją. Dūkšto miestas nėra podukra!

Šią savaitę viename rajono laikraščių išspausdintas straipsnis „Dūkštui – podukros drabužis“ sukėlė gyventojų nepasitenkinimą dėl aprašyto savivaldybės vadovų vizito ir pateiktos informacijos, kad  neva planuojama Dūkšto kultūros namus perkelti į mokyklos pastatą. Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas sulaukė  ne vieno skambučio, klausimų. 


Meras   apgailestauja, kad pokalbyje išsakyta mintis virto naujiena, sukėlusia tiek daug neigiamų emocijų, diskusijų, kurios neturi jokio pagrindo: „Taip, kartu su mero pavaduotoju Juozu Roku, savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene ir tarybos nare Marijona Lukaševičiene, kuri mane konsultuoja kultūros klausimais, mes lankėmės Kaniūkų ir Dūkšto kultūros namuose, taip pat Dūkšto mokykloje. Tai buvo darbinis neoficialus vizitas, stengiantis supažindinti vicemerą su esama situacija, pasikalbėti su mokyklos direktore, kultūros darbuotojais“.

Pasak mero, buvo  diskutuota, ką ateityje reikėtų daryti su tokiais dideliais (apie 5000 kv. m.) mokyklos pastatais, aptartos įvairias alternatyvos.  Kalbėta apie remontus darbus, nes išties mokymosi aplinka nėra pati maloniausia. Aptartos neformalaus švietimo galimybės, planai vyresniųjų klasių mokinius vežioti į Ignalinos baseiną. Pastebėta, kad būtina spręsti Dūkšto kultūros namų ekonominį efektyvumą. Pastato apšildymas reikalauja didelių išlaidų, geresnė situacija yra Kaniūkuose, kur pastatas apšiltintas. Vizito metu buvo aptarti įvairūs klausimai, minėtos įvairios įstaigos,  išsakyta daug minčių, tačiau tai buvę tik diskusijos ir jokie sprendimai, kaip sakė meras, negali būti priimami nepasitarus su bendruomene. 

„Mes važinėjome ir važinėsime po rajoną ir tikrai ne kiekvienas toks išvažiavimas turi būti fotografuojamas, viešinamas, nes tai yra tiesiog naudingi darbiniai vizitai, vykstančių darbų apžiūra ar pokalbiai tam tikrais klausimais, esamos situacijos dėl gyventojų prašymų ar skundų  išsiaiškinimas. Anksčiau, matyt, tai buvo neįprasta, gal todėl žmonėms ir atrodo keista...O dėl Dūkšto miesto, tai turime didelių planų, bandome pritraukti investuotojus, kurie kurtų darbo vietas. Kol kas dar anksti kalbėti, tačiau jau yra konkreti įmonė, kuri susidomėjo viena Dūkšto įmone ir jų atstovai buvo susitikę. Šiuo metu baigiama rengti Investicijų paramos programa, kurioje galimiems investuotojams bus aiškiai išdėstyta, kas čia jų laukia, kas bus pasiūlyta, kokiomis lengvatomis jie galės pasinaudoti...Dūkštas yra miestas ir jį reikia prikelti. Pasigendame aktyvesnės, kūrybingesnės ne tik seniūnijos, bet ir Dūkšto bendruomenės veiklos. Pvz., grupė vaikų tėvų išsakė norą dėl vaikų žaidimų aikštelės. Toks projektas visiškai lengvai galėtų būti įgyvendinamas panaudojant savivaldybės administracijos bendruomenių veikloms  skiriamas lėšas.“,– kalbėjo meras.

Artimiausiu metu pagal galimybes vėl bus atnaujinta mero darbo diena (ketvirtadieniais) Dūkšto seniūnijoje. Na o kalbant apie kultūrą, tai savivaldybės vadovų nuomone, jai reikia dėmesio ne tik miestuose, bet ir visame rajone. Kultūra turi būti neatskiriama nuo turizmo, nes kuriami bendri turistiniai maršrutai su kitais rajonais, seniūnijos atnaujina lankytinų vietų sąrašus ir skatinamos kurti legendas, kurias galima parduoti. Kultūros žmonės (plačiąja prasme)  renginiuose turi pristatyti, parodyti Ignaliną, vieni su kitais bendradarbiauti, dalintis informacija, pasakoti apie mūsų kraštą, jo istoriją, ieškoti savitų ir vietos gyventojams bei svečiams įdomių dalykų.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata