Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.01.11
COVID-19 protrūkis Ignalinos rajone (papildyta)

COVID-19 ligos protrūkis užfiksuotas Mielagėnų palaimintojo J. Matulaičio parapiniuose globos namuose. Praėjusią savaitę, sužinojus apie pirmus du darbuotojų ligos atvejus, buvo imtasi skubių veiksmų ir papildomo testavimo. Sausio 9 dieną savivaldybės administracija sušaukė nuotolinį pasitarimą ir organizavo visų darbuotojų ir gyventojų patikrinimą. 


Pasitarime dalyvavo savivaldybės vadovai, atsakingi specialistai, Mielagėnų ir Dūkšto senelių globos namų administracijos atstovai, Mobilaus punkto koordinatorius, Socialinių paslaugų centro vadovas. Aiškintasi dėl reikalingos pagalbos ir darbuotojų poreikio. Tartasi ir bendradarbiauta su Visuomenės sveikatos centro specialistais. 

Šeštadienio rytą dvi Mobilaus punkto komandos išsiųstos į Mielagėnus, paimti mėginiai išvežti į Kauną. Jau kitą dieną, sekmadienį, buvo aiškūs tyrimų rezultatai – liga nustatyta daugumai Mielagėnų globos namų darbuotojų ir gyventojų, iš viso  74 atvejai. Sušauktas dar vienas pasitarimas. Nuspręsta keičiant sergančius senelių globos namų darbuotojus, į pagalbą pasitelkti Ignalinos socialinių paslaugų centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistus. Savivaldybės administracija sukomplektavo reikiamus sustiprintos apsaugos priemonių paketus. 

Šiuo metu svarbiausias tikslas – užtikrinti Mielagėnų senelių globos namų veiklą ir dėti visas pastangas, kad užkratas nepatektų į Dūkšto senelių globos namus. Sausio 13 dieną šioje įstaigoje  numatyta vakcinacija. Ji turėjo vykti ir Mielagėnų globos namuose, tačiau vakcinuojami tik nesergantys asmenys. Šiuo metu dar vykdomi likusių darbuotojų tyrimai. Mielagėnų globos namų steigėjas – Vilniaus arkivyskupijos Ignalinos dekanato Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo parapija. 

Sausio 11 dienos duomenimis Ignalinos rajone COVID-19 serga 229, pasveiko 392, iš viso patvirtinti 663 atvejai. 

 

Savivaldybės administracija

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata