Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.03.19
Informacija pagyvenusiems žmonėms

Šiuo laikotarpiu viena pažeidžiamiausių mūsų visuomenės grupių – senoliai, kuriems reikia išskirtinio dėmesio. Pateikiame reikalingą informaciją.


Žinoma, pirmiausia jiems turėtų padėti artimieji, o jei senoliai vieniši, tuomet kaimynai, bendruomenės nariai. Žinotina, kad visais klausimais (ne tik pasikalbėjimo, bet ir esant maisto, vaistų ir pan. poreikiui) senoliai gali kreiptis į Sidabrinę liniją, skambinant  nemokamu numeriu 8 800 800 20. Linija veikia darbo dienomis 8:00 – 20:00 val. 

Sidabrinė linija kiekvienoje savivaldybėje ieško savanorių, su kuriais galėtų bendradarbiauti, perduoti senelių prašymus.

Rekomendacijos:

Asmens higiena – reguliariai plaukite rankas muilu ir vandeniu bent 20–40 sekundžių. Stenkitės neliesti neplautomis rankomis akių, burnos, nosies dėl galimo viruso patekimo į organizmą per gleivines. Čiaudėdami ar kosėdami prisidenkite vienkartine servetėle, neturint jos – čiaudėkite ar kosėkite į vidinį alkūnės linkį.

Namų aplinka – vėdinkite patalpas bent 2-3 kartus per dieną plačiai atvėrę langus bent 10 min., patys nebūkite vėdinamoje patalpoje. Jeigu pajėgiate – valykite patalpas drėgnai vandeniu, muilu, turimais valikliais, galite naudoti dezinfekavimo skystį. Drabužius skalbkite 60–90 °C temperatūroje, indus plaukite karštu vandeniu ir įprastiniais plovikliais.

Vaistai ir gydytojo konsultacija – kreipkitės į gydytoją tik telefonu, jeigu baigiasi vaistai ar reikia, jog gydytojas išrašytų naujų vaistų. Gydytojas telefonu taip pat gali pakonsultuoti dėl Jūsų sveikatos būklės. Jei jaučiate koronaviruso simptomus (karščiavimą, kosulį, dusulį), skambinkite į visą parą veikiančią nemokamą karštąją koronaviruso liniją 1808, skubios medicininės pagalbos atveju – 112.

Apsipirkimas – paprašykite, kad Jums reikalingas prekes nupirktų artimieji ar kaimynai (skelbimų dėl pagalbos galite rasti ir namo laiptinėje). Esant galimybei kreipkitės į artimuosius ar patikimus kaimynus, kurie padėtų pasinaudoti technologijomis ir užsakyti nuotoliniu būdu maistą, medikamentus ar kitas būtinas prekes. Tik esant būtinybei, eikite pirkti maisto, buitinių prekių, medikamentų tuo metu, kai parduotuvėse būna mažiausiai žmonių.

Mokesčių mokėjimas – jei turite galimybę, paprašykite artimųjų ar patikimų kaimynų padėti pasinaudoti technologijomis ir apmokėti sąskaitas nuotoliniu būdu. 

Šiukšlių išnešimas – paprašykite, kad šiukšles už jus išneštų artimieji ar kaimynai (skelbimų dėl pagalbos galite rasti ir namo laiptinėje). Jei nešite šiukšles patys, būtinai grįžę nusiplaukite rankas šiltu vandeniu ir muilu.

Malda – melskitės namuose, griežtai venkite viešų, žmonių būrimosi vietų. Pamaldos yra pasiekiamos komunikacijos priemonėmis – sekmadieniais LRT tiesiogiai transliuos iš Arkikatedros bazilikos per televiziją („LRT Plius“) ir radiją („LRT klasika“), kasdien mišių galima klausytis per „Marijos radijo“ programas.

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata