Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.11.23
Jaunimo savanoriškos tarnybos programa ir gražus vidiškiečio pavyzdys!

Tau 14 – 29 metai?Ieškai tau patinkančios veiklos krypties? Nori pažinti save bei rasti bendraminčių? Nori ugdyti savo įgūdžius bei gebėjimus? Iki 2020 m. gruodžio 7 d. 18.00 val. kviečiame Tave registruotis į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą!


Ignalinos rajone jau dabar savanoriauti gali Turizmo informacijos centre, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijoje. O jau tuoj tuoj tai bus galima daryti ir Ignalinos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biure bei Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre.

Registracijos anketą rasi čia: https://jst.jrd.lt/newCandidate

Jei turi klausimų, gali drąsiai kreiptis į Ignalino rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorę Astą Savičiūnaitę el.paštu asta.saviciunaite@ignalina.lt arba parašyti žinutę FB socialiniame tinkle.

O jeigu dar nežinai, ar savanoriauti apsimoka, pabandysime padrąsinti Tave, supažindindami su šauniais Ignalinos rajono jaunais žmonėmis, kurie sutiko pasidalinti savo pačių istorijomis. Pirmasis – Linas. Štai, ką jis pasakoja apie save:

„Esu Linas, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos dešimtokas. Jau būdamas šeštoku supratau, kad man nepatinka sėdėti sudėjus rankas, kad norisi veikti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Tuomet prisijungiau prie mokyklos mokinių savivaldos ir pradėjau aktyviai dalyvauti Ignalinos rajono mokinių asociacijos veikloje: forumuose, vadovų klubuose, organizuojamuose renginiuose, akcijose. Ši organizacija man padėjo suprasti, kad konkrečios grupės (šiuo atveju mokinių) atstovavimas - tai būdas spręsti daugumą tos grupės problemų. Tai galimybė pačiam prisidėti kuriant jaukesnę, saugesnę emocinę aplinką kiekvienam konkrečios bendruomenės nariui. Todėl po kurio laiko nusprendžiau, kad reikėtų pradėti stengtis ne tik dėl mokyklos mokinių, tačiau ir dėl viso rajono jaunimo, todėl tapau Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariu, o dabar vis dar esu ir jos pirmininku. Jaunimo reikalų taryba – tai visuomeninė patariamoji institucija, kuri mūsų rajone sudaryta iš keturių jaunimo atstovų ir keturių savivaldybės tarybos ir administracijos atstovų. Labai gera matyti tai, jog laikui sparčiai bėgant tampame žinomesni, mezgame vis glaudesnį ryšį  su Ignalinos jaunimu.

Visai neseniai panorau dar šiek tiek paįvairinti savo gyvenimą ir prisijungiau prie nešališko jaunimo politikos stebėsenos tinklo ,,Žinau ką renku”. Tai dar viena organizacija, kuri padeda į save ir į politiką pažvelgti kitu kampu ir suprasti, kad dažnai visuomenėje vyraujanti nuomonė, jog politika tai tik suaugusiųjų, rimtų dėdžių reikalas, yra klaidinga. Kiekvienas esame svarbus: ir balso teisę turintis pilietis, ir mokyklos suole sėdintis dešimtokas. 

Visos mano veiklos yra neatlygintinos, tai savanoriška veikla. Jau nestebina tai, jog dažnas, išgirdęs žodį „savanorystė“, įsivaizduoja uniformuotą karį. Tačiau mano atveju savanorystė yra visai kitokia – tai pagalba kitam, o kartu ir sau. Tai darbai, padaryti siekiant sukurti geresnę ir mielesnę aplinką mums visiems. Savanorystė man duoda itin daug. Atrodo, kad dažnai tai yra neapčiuopiama, ne visada  matoma plika akimi, bet jei tai daro pasaulį gražesnį, aš - to kūrėjas, galiu džiaugtis ir didžiuotis. Savanorystė praturtina mane nauja patirtimi, atveda į mano gyvenimą naujus žmones, moko dalykų, kurių neišmoksi mokyklos suole".

Jeigu skaitydamas susimąstei, kad galbūt visai įdomu būtų pabandyti ką nors nauja, nelauk nieko ir pradėk jau dabar. Ir labai tikėtina, kad pradėjęs nebegalėsi sustoti. 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata