Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Palūšė šventė savo 360 metų sukaktį

2011 metais Palūšė šventė savo 360 metų sukaktį. Kaimo bendruomenė  šiam jubiliejui pažymėti organizavo  įspūdingą renginį, sutraukusį šimtus žiūrovų iš visos Lietuvos – Palūšės regatą. Daugiau kaip trisdešimt burių rugpjūčio 7 d. skrodė Lūšių vandenis. Saulės ir vėjo glamonėmis bei vandens skaidrumu mėgavosi buriuotojai iš Panevėžio, Ukmergės, Kauno, Vilniaus, Kupiškio, Biržų.

Vakarop rimti vandens sporto mėgėjai užleido vietą išradingiems Linksmosios Lūšių regatos dalyviams. Karnavalinio plaukimo metu ant kranto sėdintys sirgaliai galėjo stebėti  kaim vandeniu ir klauojamos ,,liesvos“, lova, gelda, vežimas. Ne vienas ekipažas linksmai virto vandenin, vėl kėlėsi, lipo į savo ,,laivus“ ir bandė pasiekti krantą. Išradingumui ir šmaikštumui nebuvo ribų. 


 Po linksmojo plaukimo šventės dalyvius pasveikino iš Lūšių gelmių išniręs Neptūnas su savo palyda. Apdovanojęs Palūšės regatos ir Linksmosios Lūšių regatos nugalėtojus, paleidęs undinėles pasižmonėt krante, pažadėjo kitais metais metais vėl išnirti pasveikint visų, kas sugalvos Lūšių vėją pažaboti.


Saulei kojas įmerkus vandenin, visiems pasivaišinus žuviene, senajam Palūšės paplūdimy visi žiūrėjo vaidinimą- Leliūnų teatro spektaklį ,,Meilė , auksas ir kažkas“. Tokiu būdu visi pažymėjo pirmojo vaidinimo Palūšėje 90 metų sukaktį.

O po spektaklio kartu su etnografiniu ansambliu ,,Čiulbutė“ visi vakarojo beveik iki pirmųjų gaidžių- dainavo taip, kad už ežero Meironys nubudo, šoko taip, kad batus nusispyrus kojų atgaivint vandenin brido...

Kitą dieną Palūšės bažnyčioje  buvo aukojamos jubiliejinės mišios už kaimą ir jo gyventojus. Po mišių Adutiškio kaimo kapelos garsai vėl sukvietė visus ant Lūšių kranto. Kaimą jubiliejaus proga sveikino rajono meras B. Ropė, Seimo nario K. Ramelio padėjėjas A. Borovskij, Palūšės kaimo bendruomenės naujieji draugai - Anykščių rajono Naujųjų Elmininkų kaimo bendruomenė, kaimynai iš Strigailiškio. Seniūnas J. Polito tradiciškai apdovanojo gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkus. Patys palūšiniai visiems, kas prisidėjo organizuojant šventę ir kas kartu su jais džiaugėsi jubiliejumi, įteikė jubiliejinius Palūšės medalius. Paskui visi vaišinosi ant laužo kepta kiaušiniene ir šnekučiavosi apie šviešų kaimo rytojų...

Paskutinis atnaujinimas: 2011-12-21 08:49:58
Naujienų prenumerata