Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.12.18
Advento šventės Vidiškėse, Taujūnuose, Naujajame Daugėliškyje, Linkmenyse, Strigailiškyje, Kazitiškyje

Adventas – rimties, susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas, kuomet norisi papuošti ne tik eglutes, bet ir širdis. Tai laikas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, o mintyse dėliojasi padėkos žodžiai tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesia ranką ir nepaliaujamai stebina dosnumu ir draugyste.


Gruodžio 15 – osios vakarą IKSC Vidiškių padalinyje vyko Advento vakaras, į kurį sugužėjo nemenkas būrys vidiškiečių bei svečių. Džiaugėmės svečiuose matydami folkloro ansamblį „Čiulbutė“ kurio vadovė, etnologė  Sigutė Mudinienė.

Vakaras prasidėjo skambant ansamblio dainai , po kurios sekė Vidiškių padalinio laisvalaikio organizatorės Viktorijos Čibirės sveikinimo žodis. Ansamblio „Čiulbutė“ narys Kęstutis Žemaitis įžiebė Adventinio vainiko žvakeles. Su kiekviena įžiebta žvakele darėsi vis šviesiau. Visus džiugino jauki aplinka. Žiūrovai paniro į etnologės S. Mudinienės gyvus mūsų krašto pasakojimus, nuostabias kolektyvo dainas, kadaise vadintas giesmėmis, priegiesmių prasmę, burtų ir pabūrimų prisiminimus.

Malonų įspūdį padarė mažųjų ansamblio narių pasirodymas. Nešinos riešutų krepšį žiūrovams ragino spėti „lyka“ ar „seta“. Rinko iš žiūrovų fantus bei organizavo jų vadavimą. Dar teko ir galvą pasukti menant mįsles – naujas, neįprastas, kūrybingas. O jau ratelių gražumas! Ramūs, dainuojami, linksmi. Keletas paskutiniųjų, jau kalėdinių giesmių, įkvėpė mintis, kad jau visai netrukus gims Kristus, mūsų visų Atpirkėjas. 

Viso vakaro metu tvyrojo puiki, pakili, jausminga nuotaika. Jautėsi tarpusavio bendrystės ryšys. Vaišėmis nuklotas stalas priminė vieną didelės šeimos Kūčių vakarienę. Esame dėkingi visai Vidiškių bendruomenei už gerus žodžius, palinkėjimus  ir pagalbą, organizuojant Adventinį vakarą. Bendruomenės pirmininkė Stasė Savičiūnienė,  vakaro pabaigoje už gražų bendradarbiavimą įteikė atminimo dovaneles: folkloro ansambliui  „Čiulbutė“, IKSC Vidiškių padaliniui, rankdarbių būrelio vadovei Elenai Risakovienei, aktyvioms bendruomenės pagalbininkėms Daliai Urbonienei ir Antaninai Baltakienei bei meno mėgėjų kolektyvui „Verpetas“. Parodytas dėmesys įpareigojo tolimesniam glaudžiam ryšiui bei bendradarbiavimui.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie buvote kartu. Jaukių ir gražių artėjančių švenčių Jums linki IKSC Vidiškių padalinys ir Vidiškių bendruomenė.

Informaciją parengė - IKSC Vidiškių padalinio laisvalaikio organizatorė Viktorija Čibirė, nuotraukos – Evaldas Gailiešius

Taujūnuose

Paskutinę rudens dieną Taujūnų kaimo seklyčioje vyko Advento popietė  „Trapumas mūs dienų rytmetį Advento". Popietė buvo šilta dovanotais saulės spinduliais pro langą, skambančiomis moterų ansamblio "Radasta" giesmėmis ir dainomis, šilta  garbiausios amžiumi renginio dalyvės Vilhelminos rankomis Advento vainike uždegtos žvakelės šviesa. Prisiminėme Advento tradicijas, simboliką, prasmę, vainiko reikšmę, atėjusio iš vokiečių kultūros. Šilta ir jauki popietė gerumu ir santūriu švenčių laukimu pripildė visų širdis.

 

 

Advento vainikai pinti ir Naujajame Daugėliškyje

Gruodžio 4 d.IKSC Naujojo Daugėliškio padalinys tapo kūrybinėmis dirbtuvėmis. Stalai, nukloti šienu, eglės šakomis ir papuošimais. Dideliame būryje, kartu su Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio daugiafunkcio centro mokyklos vaikais, mokytojomis, direktore Rima Cibulskiene, pynėme advento vainikus. Pynėme padėdami vieni kitiems, pasitardami. Kurie advento vainiką pynė pirmą kartą, įgijo gražios patirties. Vainikų pripynėme tikrai nemažai, dalį vaikučiai išsinešė į namus, vienas puikuojasi seklyčioje. Advento vainikų pynimas nuteikė apmąstymui, susikaupimui.

 

Gruodžio 5 dieną popietėje „Gerumu sušildyk mūsų širdis“ dalinomės mintimis apie advento vainiko simbolius. Adventas yra džiaugsmingas Dievo laukimo metas. Ši ramybės ir šviesos laiką atspindi advento vainikas. Vainikas yra vienas iš senųjų simbolių. Savo apskrita forma vainikas primena žiedą. Žiedas simbolizuoją susijungimą, vienybę, tobulumą. Advento vainikas mums byloja: Artinasi laiko pilnatvė, išsipildymo metas, Viešpats taip arti. Dievas taps žmogumi, vienu iš mūsų, sujungdamas Dangų ir žemę.

 

Turime tiek mažai laiko, išnaudokime advento laiką prasmingai. Tyla, susilaikymu, malda, apmąstymais ir gerais darbais.

IKSC Naujojo Daugėliškio laisvalaikio organizatorė Nijolė Gluchovienė

 

  Edukacinė  valandėlė  ,,Puošiamės Kalėdoms“ Linkmenyse

 

Pačios puošniausios metų šventės – Kalėdos.  Joms ruošdamiesi puošiam ir namus, ir darbovietes.  Jau tapo tradicija prieš šventes  pravesti edukacinius mokymus, parodant norintiems, kaip mes ruošiamės šiais metais įdomiau pasipuošti.  Linkmenyse  į biblioteką sukvietėme visus norinčius pasimokyti ir mus pamokyti.

 

Valandėlės metu iš popieriaus karpėme purias, daugiasluoksnes, spalvotas snaiges. Bibliotekininkė Danutė Daubarienė  išmokė, kaip   nupinti  advento vainiką ir jį papuošti. Savo išradingumą  parodė atėję į renginį vaikai . Aurimas,   artėjant Pelės metams,  parodė, kaip suklijuoti simpatišką pelytę, Vilija karpė ir mus mokė,  kaip suklijuoti gražią popierinę eglutę . Savo išradingumu ir kruopštumu  mus džiugino visi susirinkusieji.

Linkmenų padalinio laisvalaikio organizatorė

Marytė Alesionkienė

Advento vakaras Strigailiškyje 

Ignalinos kultūros ir sporto centro (IKSC) Strigailiškio padalinyje šeštadienį  įvyko Advento vakaras „Gerumo, liepsnele , sušildyk mūs širdis.“

Adventas tai susitelkimo, gerumo, apmąstymų laikotarpis, kuomet giliau pažvelgiame į savo sielą. Tai susitaikymo, skriaudų ir bet kokio blogio atleidimo metas.

Tokių minčių vedini strigailiškiečiai rinkosi į tradicinį Advento vakarą „ Gerumo, liepsnele, sušildyk mūs širdis.“ Vakare dalyvavo Ignalinos Švč.M. Marijos Gimimo parapijos kunigas Dovydas .sakralinių giesmių atlikėjos Aldona ir Danutė iš Mielagėnų, Strigailiškio moterų ansamblis „ Eldija“, vadovaujamas Gintarės Lukijanskaitės , jaunieji Katišovų dainorėliai Airūnė ir Arijus, kuriuos paruošė jų mama Danguolė ir pati atliko savo kūrybos baladę. Renginyje ne tik skambėjo giesmės, bet ir buvo skaitomos eilės. Jas raiškiai perskaitė nuolatinė skaitovė Elena Šaltienė. Adventinį vakarą gražiai paįvairino Ignalinos neįgaliųjų draugijos meno mylėtojų būrelio atvirukų paroda.

Kunigas sveikino visus susirinkusius ir  papasakojo apie Advento prasmę. Jo pamokantys žodžiai, tarsi gyvenimo pamoka, liko kiekvieno širdyje. Visi susirinkusieji iš kunigo rankų gavo po kalėdaitį, kurį laužė ir dalijosi. Vytauto Didžiojo universiteto katalikų teologijos fakulteto studentė  Gintarė Lukijanskaitė visiems suprantamai papasakojo apie tai, kas yra adventinis laikotarpis, reiškiantis pasiruošimą Kristaus gimimui ir akcentavo,  kad Adventas perkeltas į džiaugsmingą atėjimo prasmę.

Vėliau visi rinkosi prie bendro šventinio  stalo, nes ateidami atsinešė patiekalą , kuris atspindėjo senąsias lietuvių tradicijas papročius ir reikšmę. Valgydami dalijosi receptų paslaptimis  Uždegę džiaugsmo žiburius širdyse, dvasiškai praturtėję Didžiojo stebuklo laukdami dalyviai išsiskirstė.

 

IKSC Strigailiškio padalinio laisvalaikio organizatorė

 

Advento vakaras „Negesk židinio ugnele" Kazitiškyje 
                    
                 
                 
 
 
Greitai sukasi laiko ratas. Ir vėl gruodis, vėl Adventas – susikaupimo metas. Kaip smagu buvo keliauti šiuos metus su Jumis, mielieji Kazitiškio seklyčios saviveiklininkai, dalyviai, meno mėgėjai. Viską ištvėrėme: žiemos šaltį, vasaros karštį, rudenio lietų. Daug kur keliavome su koncertinėmis išvykomis, koncertavome Kazitiškyje, lankėme koncertus, dalyvavome edukacinėse valandėlėse su Vidmanta Visakavičiene. O prieš visus renginius grojom, dainavom, skaitėm, repetavome.
 
 
Tad  trečiąją advento savaitę susirinkę į Kazitiškio padalinyje pasakojome vieni kitiems apie Adventą, papročius, nuveiktus darbus, ką seniau darydavome tamsiais rudens vakarais Advento metu, kokius valgius gamindavome. Neprailgo popietė kartu su Apolonija Černiauskiene, svečiais, vietos saviveiklininkais, gėrėjomės Onutės Maciulevičienės kalėdinių rankdarbių paroda. Kiekvienas iš mūsų turėjo ką papasakoti apie šį laikotarpį. Smagu sueiti, pasikalbėti, rodos ir diena ilgesnė. Dainavome adventines giesmes prie adventinio vainiko, pleveno advento žvakelės...
Ačiū visiems: rėmėjams, pagalbininkams, dalyviams, dainininkams, informaciniams rėmėjams, ir, žinoma, visiems, kurie aktyviai dalyvauja kūrybinėse ir meninėse veiklose. Gražių Jums artėjančių švenčių.
                            Įžiebkit kibirkštį vilties šventų Kalėdų naktį,
                            tegul naujieji nešykštės džiugių akimirkų, geros sveikatos.
                            Iš vaikystės ateina Kalėdos. Paplotėlis, šienelis, mama...
                            Verpia tylą naktis atsisėdus, kursto krosny ugnelę žiema.
                            Tu ateik mano angele baltas iš sapnų, iš dangaus, iš žvaigždžių,
                            kasdienybės pilkos nesugeltas atsistok po vaikystės medžiu.
                            Aš sudėsiu žvaigždes tau po kojų, tik ateik iš Kalėdų nakties,
                            iš vaikystės per dangų, per gojų, įsisupęs į skliautą vilties.
                                        (Z. Gaižauskaitė)
 
IKSC Kazitiškio padalinio kultūros ir laisvalaikio specialistė Danutė Gasiūnienė

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata