Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.09.12
Kariuomenės vadas V.Rupšys: Ignalinos aerodromas darbais įrodo savo galimybes

Ignalinos aerodrome vykęs 15-asis FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas neprasprūdo pro akis ir Lietuvos kariuomenei.


 

 Ignalinos pašonėje įsikūrusiame aerodrome treniruojasi NATO sąjungininkai, savo vietą čia atranda ir įvairūs Lietuvos kariuomenės padaliniai. Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Valdemaro Rupšio, Ignalinos aerodromas darbais įrodo, kad turi ne tik ambicijų, bet ir didelių galimybių.

Paklaustas apie Lietuvos aviaciją šalies kariuomenės vadas pasidžiaugė šalies žinomumu šioje srityje.

„Lietuva yra nusipelniusi aviatorių tautos vardo. Jau praėjusio šimtmečio pradžios kovose lietuviai naudojo orlaivius prieš bermontininkus, bolševikus, želigovskininkus. Dabar visai neseniai paminėjome karinės aviacijos šimtmetį Šiaulių aviacinėje bazėje. Per tarptautinius renginius ir konferencijas tiek NATO sąjungininkai, tiek ir kiti partneriai pabrėžia, kad Lietuva ir lietuvių tauta yra betarpiškai susijusi su aviacija”.

Kitas svarbus aspektas, anot generolo majoro - civilinių aerodromų indėlis į Lietuvos saugumą.

„Žiūrint į šį čempionatą, organizuojamą Ignalinos rajone, dar kartą pasitvirtiname Lietuvos vietą aviacijos pasaulyje. Kiekvienas aerodromas pagal savo pajėgumus įneša indėlį į šalies saugumą. Ignalinos aerodromas, suorganizavęs FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatą, parodė, kad turi ne tik didelių ambicijų, bet ir realių didelių galimybių”, - sako V.Rupšys.

Platus bendradarbiavimo laukas

NATO sąjungininkų treniruotės Ignalinos aerodrome, pasak Lietuvos kariuomenės vado, yra naudingo abipusio bendradarbiavimo pavyzdys.

„Ignalinos aerodromą tikrai norime ir, jeigu atsiranda poreikis, siekiame išnaudoti savo pratyboms ir kitiems tikslams. Esame dėkingi aerodromo vadovybei ir jo įkūrėjui Rimvydui Maciulevičiui, kad į mūsų prašymus atsakoma teigiamai ir gauname leidimą pasinaudoti mums reikalinga aerodromo erdve. Iš kitos pusės – sklindanti žinia apie aerodromo galimybes yra išskirtinė – visus domina aerodromas, kuriame tarptautinių pratybų metu dislokuojami britų sraigtasparniai „Apache””, - sako V.Rupšys.

Generolas majoras taip pat pabrėžia, kad Lietuvos kariuomenė, žinodama, kad yra dislokacijos vietų, padedančių supaprastinti pratybų logistiką, džiaugiasi galėdama pranešti, kad Lietuvos kariuomenės oro pajėgos tikrai bus vystomos ir toliau.

„Karines oro pajėgas toliau vystysime, planuojame įsigyti ir naujų orlaivių. Ir neatmestina, kad galbūt kažkada atskrisime ir į Ignalinos aerodromą“, - šypsosi kariuomenės vadas, sakydamas, kad nors pats ir nepilotuoja, bet skraidymas jam nesvetimas.

15-asis FAI Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas Ignalinos aerodrome vyko 2019 metų rugpjūčio 7-17 dienomis. Čempionate dalyvavo 44 ekipažai iš 9 valstybių. Lietuvių komanda komandinėje įskaitoje užėmė itin aukštą trečiąją vietą ir pelnė bronzos medalius.

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata