Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.06.25
Kaip šventėme Jonines Ignalinos rajone

Joninių šventė - širdies šventė, kuri mus puošia, skelbia šviesiausios nakties šviesą, ragina susimąstyti. Juk tik šios nakties vidurnakčio tyloj galima rasti išminties žiedą, kuris sako: pažiūrėk, kas tu esi, gal tu esi daugiau, negu matai, jauti, užuodi, ar gali paliesti. Galbūt, tokia naktis tai užuomina, kad viskas praeina ir galiausia lieki tik tu pats. Todėl mes šiandien ir kvietėme švęsti švariai, su meile, su šiluma, su šypsena, su gerais ketinimais.


Linksmos tradicinės Joninės Linkmenyse

Joninės Linkmenyse kasmet privilioja gausų būrį dalyvių, pasirengusių ilgai nemiegoti ir iš širdies pasilinksminti. Į šventę šįmet atvyko pop grupė iš Dzūkijos sostinės Alytaus ,,Vizitas”, kuri  savo dainomis, muzika, įdomiu bendravimu,  abejingo nepaliko nei vieno.


Joninės – visus džiuginanti šventė, bet vis tik per šią šventę didžiausias dėmesys skiriamas šio vardo savininkams.  Sveikinimo žodį tarė seniūnas Jonas Alekna  irgi nešiojantis patį  tinkamiausią šios dienos šventei  - Jono  - vardą.  Šventėje dalyvavęs Ignalinos rajono mero pavaduotojas Juozas Rokas sveikino visus susirinkusius, šilčiausius linkėjimus skyrė varduvininkams, taip pat priminė šios šventės svarbą ir papročius.


Joninių nakties šventę kvietėme švęsti taip, kaip švęsdavo mūsų senoliai: pynėme vainikus, vainikavome varduvininkus, deginome laužą, ieškojome paparčio žiedo, skambėjo muzika, dainavome ir šokome, prisiminėme šios nakties papročius, kvietėme jų laikytis.

Neprailgo vakaras nė vienam atėjusiam: vieni klausėsi dainų, bendraudami su kaimynais ar draugais, kiti šoko, ar gėrėjosi tautodailininkės Vladės Adomavičienės darbų paroda ir vaišinosi jos kepta namine duona.


Ir saulei trumpam pasislėpus, skambėjo muzika ir dainos, šokio sūkury sukosi poros, degė joninių laužas pražydo ir simbolinis paparčio žiedas.

Joninių nakties stebuklais  visus kvietėme tikėti, šokti ir linksmiems būti,  savo laimę išsiburti, per laužą peršokti, nuogiems rasoj pasivolioti,  saulę pasitikus pasveikinti ir naujų jėgų pasisėmus grįžti prie darbų, kuriuos dar liko nudirbti ir kitų švenčių linksmybių sulaukti.


Esame dėkingi visiems atėjusiems ir šventėje aktyviai dalyvavusiems, šventei pasiruošti padėjusiems, parodą  parengusiai Vladei Adomavičienei  ir ypatinga padėka ištvermingiems  grupės ,,Vizitas“ muzikantams.

Linkmenų kaimo bendruomenė, vykdydama  Ignalinos VVG finansuojamą projektą ,,Šventės vieniją bendruomenę‘‘, nupirko 30 sulankstomų lauko suolelių, kurių patogumą  išbandė į šventę atėjusieji, ir pasikvietė linksmą  pop grupę ,,Vizitas‘‘. Tik tokių projektų dėka pajuntama, tikra šventinė nuotaika, kuri ir vienija bendruomenę.

Ignalinos kultūros ir sporto centro
Linkmenų padalinio laisvalaikio organizatorė Marytė Alesionkienė.

  Ignalinos rajono Linkmenų kaimo bendruomenės informacija

 

 Tradicinė Joninių šventė Šiūlėnuose

Šeštadienio pavakare Šiūlėniškiai  rinkosi į vieną didžiausių kalendorinių švenčių – Joninių, dar vadinamos Rasų, Kupolių vardu. Jos švenčiamos kiekvienais metais, bet laikas keičia papročius, nors  jaunimas dar domisi  šia nuotaikinga ir šiek tiek paslaptinga švente. 

Į IKSC Šiūlėnų senųjų amatų poskyrio kiemelyje organizuojamą šventę susirinko ypač didelis būrys kaimo gyventojų ir svečių. Oras pasitaikė permainingas, todėl bijodami liūties, persikėlėme į papuoštą poskyrio salę, dalyvių nuotaika buvo džiugi, todėl manome, kad  ir šventė pavyko.

„Renkuosi į vainiką dėti paparčius, nes tokios tradicijos, taip pat dedu įvairių lauko žolynų, gėlių, kurios dabar žydi. Visada vainiką reikia pinti su geromis mintimis, turėti palinkėjimą sau. Jei norime stiprybės, reikia  ąžuolo šakelių įpinti. Jei vainiką kitam pinam, galim ir gražų palinkėjimą į jį sudėti“, – kaip pasidaryti svajingą Joninių vainiką pasakojo vainikų pynėja Melanija.

Joninių išvakarėse kaimo žmonės ėjo rinkti žolių, nes tikima, kad surinkti žolynai tinka vaistams, atneša laimę ir sveikatą. Kad nepamirštų, kaip žolelės vadinasi, bibliotekininkė Vanda Lazareva patikrino dalyvių žinias ir už teisingus atsakymus buvo išradingai apdovanoti.

Šventės dalyvius pasveikino ir priminė Joninių papročius ir tradicijas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė Marijona Lukaševičienė.

Nuotaikingus eilėraščius apie Joninių šventę skaitė Gabija Miliauskaitė.

Buvo sukrautas ir uždegtas didelis laužas. Ugnis, ypač Joninių, stebuklinga – ji ne tik apvalo dvasiškai, bet ir suteikia jėgų, gydo, galbūt pagausina javų derlių.

Vyko stebuklinga Joninių loterija, kurioje visi bilietai buvo laimingi.

Svarbiausias šventės momentas – paparčio žiedo ieškojimas. Sakoma, kad paparčio žiedas pražysta trumpą akimirką. Jis pasirodo tik geriems žmonėms ir tik kartą gyvenime. Šį kartą pasisekė Patricijai.

Na o visus linksmino, kvietė šokiui ir skambias dainas dainavo Petras Bernatavičius.

Buvo apdovanotos padėkomis ir suvenyrais vainikų pynėjos Melanija, Ilona ir Vanda.

Už gražiai sukrautą Joninių laužą suvenyrą įteikėme Vytautui ir Aldonai.

Už ąžuolo šakeles vainikų pynimui, nuoširdžiai dėkojame Šiūlėnų seniūnaitijos seniūnaičiui Gintui Čepuliui.

Po didelės ir gražios šventės prasidės dideli darbai, juk po šv. Jono lankos pakvimpa šienu…

Namo skirstėmės su gera nuotaika ir maloniais prisiminimais apie šventę. Šventė subūrė skirtingų kartų atstovus, nuo vaikų iki senjorų.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės informacija

 

Joninių vakaras Strigailiškyje

Joninės, dar vadinamos Rasomis – šventė, kurios metu minima vasaros saulėgrįža, sveikinamos Janinos, Jonai, pinami vainikai ir renkami žolynai, deginami laužai. Tai pats vasaros gražumas ir saulutės spindėjimas. Šviančiama ilgai ir linksmai. Joninių išvakarėse strigailiškiečiai susirinko švęsti Joninių.

Skambant melodijai Janinoms ir Jonams padovanotos skrybėlės su ąžuolų vainikais. Visus linksmino nepailstantis Strigailiškio liaudiškos muzikos kolektyvas „Eldija“, solistė Gintarė Lukijanskaitė. 
 

 
Žiūrovai negailėjo karštų aplodismentų dainų ir muzikos atlikėjams. Buvo uždegtas Joninių laužas. Ugnis ypač Joninių, stebuklinga ji ne tik apvalo sielą, bet ir suteikia jėgų, sveikatos.

Moterys ir merginos iš gražiausių žolynų nupintais vainikais puošėsi, juk žolelės stebuklingos, suteikia stiprybės, gydančių galių. 

Savo laimę kiekvienas išbandė prie laimės šulinio, labiausiai tai vaikučiams patiko ši atrakcija.

Šventėje buvo padėkota Natalijai Juknevičienei už tapybos darbų parodą, kuri eksponuojama salėje.


 
Šios Joninės buvo linksmos ir išskirtinės, nes Juliaus Lukijansko pakviesti šventės dalyviai turėjo progą pasivažinėti limuzinu. Už tai nuoširdžiai visų dalyvių vardu dėkoju Juliui Lukijanskui. 

Už skambias dainas ir muziką nuoširdžiai dėkoju  Strigailiškio meno mylėtojams, už pagalbą dėkoju Ignalinos seniūnijai ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir šventės dalyviams. 

IKSC   Strigailiškio padalinio laisvalaikio organizatorė Rima Grušnienė

 

Stebuklingas Joninių vakaras Vidiškėse

Naktį, iš birželio 23 d. į 24 d.  minima ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Šios šventės ištakos yra pagoniška Rasų šventė, kuri dėl krikščionybės įtakos vėliau sutapatinta su Jono Krikštytojo gimimo diena. Šios šventės akcentai: laužų deginimas, įvairių žolių rinkimas ir vainikų pynimas, maudymasis, vainikėlių plukdymas. Vienas iš seniausių ir įdomiausių Joninių ritualų  nuo senų laikų išliko paparčio žiedo, pražystančio tiktai Joninių naktį, ieškojimas. Šventės metu  visada pagerbiami Jonai, Janinos, Rasos.

Šiltą birželio 23-iosios vakarą vidiškiečiai, svečiai,  jų draugai ir pažįstami susirinko švęsti Joninių IKSC Vidiškių padalinio kiemelyje. Jų laukė gražiai išpuoštas ponios Janinos ir jos dukrų: Janės, Jonės ir Rasos  kiemelis. 

Visos šventės metu vidiškietė Irutė Šiaudinienė pynė Joninių vainikus. Galėjome  stebėti kaip jie pinami, sužinoti  kokie gi tie stebuklingieji  žolynai, dalyvauti gražiausio vainiko pynimo konkurse bei gauti smagių atminimo dovanėlių. Šventės dalyviai uoliai ieškojo paparčio žiedo, žvejojo prizus laimės šulinyje. Rinkome ir apdovanojome smagiausiai šokančias poras, o netekėjusios merginos buvo kviečiamos nusisukus nugara užmesti ant šakos žolynų vainikėlį, taip sužinant  per kiek metų ištekės.

Šventės metu ypatingai buvo pagerbti ir pasveikinti Jonai, Janinos, Rasos. Džiaugiamės, kad mus tą stebuklingą Joninių vakarą aplankė Ignalinos rajono meras Justas Rasikas bei Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Garbingi svečiai pasveikino visus šventės dalyvius ir varduvininkus, linkėdami visiems gražių šventės akimirkų.

Degant Joninių laužui, visą vakarą žiūrovus linksmino šventės vedėjos. Tai kiemelio šeimininkė - linksmoji Janina (Stasė Baronienė) ir jos gražuolės, talentingos, protingos ir žavingos dukros: Janė (Ramunė  Čeberiokienė), Jonė ( Dalia Urbonienė) ir Rasa ( Viktorija Čibirė), grojo ir dainavo Vanda ir Vaclovas Maciai bei Andrej Stefanskij, poluliariosios muzijos atlikėja Viktorija Čibirė, dainų atlikėjas ir muzikantas  Algirdas Juodagalvis. Šventę nuspalvino paslaptingi, stebuklingi rytietiški šokiai, kuriuos atliko ignalinietė Jelena Jusis bei jos draugės iš Rytietiškų ir Tribal šokių studijos „Orientalija“. 

Visą vakarą nestokojom linksmumo, šokių bei gražios bendrystės. Nuoširdžiai dėkojame patiems nuostabiausiems Joninių šventės dalyviams, visiems geradariams ir rėmėjams: Vidiškių seniūnijai, seniūnui Alfredui Aškelėnui, Vidiškių bendruomenei ir IKSC Vidiškių padaliniui.

Iki kitų susitikimų.

Informaciją parengė vidiškietė Stasė Baronienė

 

                                            Joninių šventė N. Daugėliškyje 

Birželio 23-iosios vakarą IKSC Naujojo Daugėliškio padalinio kiemelyje šventėme trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos – vienos gražiausių ir prasmingiausių vasaros švenčių, vasaros saulėgrįžos šventę – Jonines. Jau po Joninių diena trumpėja, naktis ilgėja.

Per Jonines, kaip taisyklė – visada lyja, o šiemet saulė užkaitino nuo pat ankstyvo ryto, pranašaudama kaitrią ir karštą dieną.

Susirinkusius į Joninių šventę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė Marijona Lukaševičienė, linkėjo džiugios, prasmingos, įsimintinos šventės, geros nuotaikos, šypsenų ir malonių akimirkų!

Džiaugėmės skambančiomis dainomis, kurias dovanojo pramoginė grupė „Tik Jums“ (vadovas Rimantas Ankėnas), pynėme vaikinus, žaidėme žaidimus, rungėmės įvairiose rungtyse, kuriose dalyvavo ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Rungčių nugalėtojams negailėta prizų, bei plojimų.


Trumpiausią metų naktį visiems, linkėjome surasti paparčio žiedą, suteiksiantį išminties, jėgų ir valios visoms svajonėms įgyvendinti.

Temstant, buvo pakurtas Joninių laužas. Liepsnos šoko į viršų, kibirkščiavo ir laižė dangaus skliautą... Nieks neskubėjo skirstytis, norėjosi kartu džiaugtis trumpiausios nakties akimirkomis.

Šventės ateina ir išeina, tačiau įspūdžiai išlieka ilgam. 

Nuoširdžiai dėkoju Joninių šventės rėmėjams Sigutei ir Romualdui Luneckams, Algirdui ir Stasiui Cicėnams, Jolantai ir Sauliui Cicėnams. Už pagalbą pinant Joninių vainikus dėkoju Valentinai Gluchovai, Dėkoju Naujojo Daugėliškio seniūnijai ir visiems prisidėjusiems prie šventės.

IKSC Naujojo Daugėliškio laisvalaikio organizatorė Nijolė Gluchovienė

 

 


Tradicinės Joninės Mažėnuose

Yra metuose viena labai stebuklinga naktis, kurios visi labai laukia – tai pati trumpiausia naktis metuose. Tai saulės pergalė prieš naktį ir tamsą. Tai gamtos ir visa kas gyva atgimimo šventė. Tai – Rasos, Kupolės, Joninės.

Senovėje šią šventę vadino Rasomis, o pavadinimas kilęs nuo rasos lašelių, kuriais pasidabina augmenija ankstyvą vasaros rytą, tikima, kad nuo rugių nubrauktomis rasomis nusiprausus veidą galima atjaunėti, rasomis būdavo vilgomos paklodės ir tiesiamos ligoniams linkint jiems sveikatos. Surinkta rasa girdomi naminiai gyvūnai ir palaistomi daržai, kad būtų derlingesni.

Dar ši šventė vadinama Kupolėmis, nes šventės išvakarėse būdavo kupoliaujama – renkamos vaistinės žolės, nes buvo tikima, kad būtent prieš šią naktį jos įgauna visas savo gydomąsias galias. Vėliau iš surinktų žolynų verdamos arbatos, jomis kaišomos namų palubės. Joninių išvakarėse surinkta ypatinga žolė Jonažolė galėjo išgydyti nuo 99 ligų.

Lietuvą pakrikštijus, šventė susieta su Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena, ir ji pradėta vadinti Joninėmis, bet šimtmečių tradicijos ir mistiniai papročiai pamiršti nebuvo.

Šią naktį viskas įmanoma. Tai kaip Kalėdos, tik vasarą.

Birželio 23 dienos pavakare mažėniškiai rinkosi į tradicine tapusią Joninių šventę. Apmaudu, kad ne visi galėjo joje dalyvauti, nes kažkas turėjo neatidėliotinų reikalų, darbų, kažkas buvo išvykęs, kažkas negrįžęs iš darbo.

Bet šventė įvyko, nežiūrint į nieką.

Ruoštis Joninėms mažėniškiai pradėjo dar išvakarėse. Vyko kūrybinės dirbtuvėlės. Edukacijos metu dalyviai mokėsi pinti vainikus, daryti puokštes.  Buvo dekoruojamos patalpos, kuriose kitą dieną vyko Joninių šventė.
 
 

Apie šventės pradžią paskelbė renginio vedėjos Angelija ir Ramunė.                    

Smagu, kad į šventę  atvyko garbingi svečiai:  Ignalinos rajono meras Justas Rasikas su šeima ir Ignalinos rajono savivaldybės  administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Meras pasveikino varduvininkę ir visus šventės dalyvius.

                        

Šventės dalyvius linksmino muzikantai iš Rokiškio rajono. O tiksliau – Aukštakalnių kultūros centro kapela ,,Barškutis“.             

 

Viena svarbiausių tradicinių Joninių apeigų – laužo kūrenimas. Šiais metais garbė uždegti šventinį laužą Mažėnuose teko Janinai Grigorčenko.

 

Pagrindinė ir mistiškiausia Joninių nakties tradicija – paparčio žiedo paieškos. Teigiama, kad lygiai vidurnaktį pražysta papartis, o tas, kuris suras tik akimirkai prasiskleidusį jo žiedą, įgaus neregėtų galių, supras visas gamtos paslaptis, įmins kitų žmonių mintis, pradės matyti tai, kas šiaip nematoma, įgis turtus ir amžiną laimę. Paparčio žiedą Mažėnuose šiemet rado jauniausias šventės dalyvis Juliukas.   

Nuoširdžiai dėkoju visiems šventės dalyviams už aktyvų dalyvavimą bei šventės rėmėjams Mažėnų bendruomenei ir N. Daugėliškio seniūnijai už pagalbą organizuojant 2020 metų Jonines.  

IKSC Mažėnų padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavino specialistė Liudmila Kazakevičienė.

 

 

Tradicinė magiška Joninių šventė Taujūnuose 

Trumpiausia vidurvasario naktis visus taujūniškius ir svečius sukvietė į smagų pasibuvimą. Į šventę atvyko garbūs svečiai - rajono meras Justas Rasikas su šeima, administracijos direktorė 

Jūratė Balinskienė. Meras visus pasveikino su gražia švente, apvainykavo Joną Pašilį, linkėjo jam ąžuolo stiprybės, o atsisveikindamas visiems palinkėjo gražios šventės.
 

Renginio vedančioji Ona Panavienė papasakojo per Jonines surinktų  žolynų nepaprastas magiškas galias. Visus kvietė prie laimės šulinio išbandyti laimę, dainuoti, šokti, kurti laužą, ieškoti paparčio žiedo.

Šaunus ir linksmas kolektyvas ,,Lanksva'' visus išjudino į ratelį. Skambėjo kolektyvo ,,Radasta'' dainos. Dar ilgai išliks atmintyje nuostabios kolektyvų dainos, žavios akimirkos. Dėkojame visiems prisidėjusiems rengiant šventę.

Taujūnų padalinio laisvalaikio organizatorė Elvyra Zakažauskienė 

 

Joninių šventė Ceikiniuose

Ir kokios gi buvo tos  Joninės Ceikiniuose?  Paprastos, bet smagios – lyg užsakytas puikus oras, geros nuotaikos ir smagi muzika.

Prieš renginį  šauniosios Ceikinių kaimo mergaitės Gabija ir Lukrecija pasitiko visus pagal  Joninių papročius - su rasos vandeniu. Tiesiog atsižvelgiant į situaciją dėl pandemijos, nors ir baigėsi karantinas, jos visiems dalyviams dezinfekavo rankas dezinfekciniu skysčiu.

Šventė prasidėjo smagia daina su vaidybiniais elementais apie Joną ir uzboną, kurią dainavo vietinis moterų kolektyvas. Renginio vedėjai Ema ir Alvydas kalbėjo apie Joninių papročius ir tradicijas. Gerbiamam seniūnui Sauliui  Zabolevičiui įžiebus  Joninių laužą ir pagal papročius senovėje minimas stebules,  buvo linkima, kad šie metai Ceikinių krašte  būtų derlingi, gausūs, o žmonės būtų sveiki ir laimingi.

O kaip gi be Jonų ir Janinų sveikinimų?

Seniūnas Saulius Zabolevičius, bendruomenės pirmininkė 0nutė Martinėnienė bei kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė  Ema Trapikienė pasveikino Jonus ir Janinas vainikais iš ąžuolų, Joninių saldėsiais. Onutė pakvietė visus Jonus ir Janinas prie laimės šulinio. Turėjome ir Rasą, kadangi Joninės kitaip vadinama Kupolinėmis arba Rasų švente, tai mūsų Rasa išsitraukė prizą iš laimės šulinio ir įteikėme  puokštę.

O tokį nuostabų vakarą muzika ir dainomis susirinkusius žiūrovus džiugino jaunieji šio krašto muzikantai Jaunius ir Judita Čibirai. Kanklių stygomis ir akordeonu išgauta nuostabi melodija palietė kiekvieno širdį. Ačiū mūsų muzikantams, tikimės, kad ateityje jie mus dar ne kartą džiugins gražiomis melodijomis. Dainas dovanojo ir vietinis folkloro kolektyvas, juokingą pasakojimą pasakojo pasakorė Janina Tuskenienė, kuri Druskininkuose buvo  pripažinta glauniausia pasakore. Na, o visą Joninių vakarą vainikavo muzikantas Petras Bernatavičius, kuris, kaip pats sakė, jog čia, mūsų Ceikiniuose, dainavo iš 'dūšios'.  Dėkojame šiam muzikantui už nuostabias dainas ir lauksime ateityje sugrįžti pas mus.

Renginio metu turėjome  ir ne vieną užduotį. Tam buvo sudaryta speciali komisija, kitaip praminta trigalviu slibinu ☺️ kodėl? Todėl kad komisijos nariai - svarbiausi kaimo žmonės -seniūnas Saulius Zebolevičius, seniūnaitė Sigita Musčinskienė bei bendruomenės pirmininkė Onutė Martinėnienė. Karūnuotas anekdotų karalius Egidijus , kurį išrinko komisija.  O vainikų pynimo rungtyje komisijos verdiktu gražiausią vainiką nupynė, medalį ir prizą gavo Justina ir Ramunė su mažąja Auguste. Ačiū merginos, labai dailus vainikas. O Raimonda ir Donatas buvo atsakingi už vainikų mėtymą. Suskaičiavus rezultatus paskelbta nugalėtoja Joneta  kuriai ir atiteko prizas. =)  Be šių rungčių viso renginio metu tiek vaikai, tiek suaugę galėjo laiką leisti Donato ir Raimondos draugijoje užduočių zonoje. Bėgimas '' milžino pėdomis '', kankorėžių mėtymas, virvės traukimas, vainikų mėtymas - paprastos, bet kartu ir smagios užduotys, į kurias įsitraukė nemažai norinčių dalyvauti. Ateityje planuojame šią zoną praplėsti. Kartais tai, kas paprasta, nebūtinai yra prasta.

Na o mūsų Joninės Ceikiniuose buvo ne tik Joninės. Turėjome ir  krikštynas.  Kokias? Jau ilgą laiką Ceikiniai turėjo vietinį moterų kolektyvą ''Babutės kuperkas", pasikeitus kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistei buvo aptarta tolimesnė  veikla ir moterys nusprendė jog nori keisti pavadinimą į ''Serbenta''. Tad sugalvojome oficialiai perkrikštyti moteris. Seniūnas Saulius Zabolevičius tarė žodį apie šias moteris, jų veiklą, palinkėjo sėkmės ir įsegė rankų darbo seges-serbentus, kuriuos padarė Ema. Šmaikštaudami net gi sudarėme  komisiją ( Dalia, Rima, Onutė, Saulius ir Ema) kuri patvirtino krikštą diplomu. Diplomus moterims įteikė Onutė  ir gražiais žodžiais palinkėjo sėkmės tolimesnėje veikloje. O kaip krikštynos be svarbiausio ritualo- vanduo, duona ir druska. Pabaigoje žodį tarė Ema, kuri pajuokavo, jog per vedybas jauniesiems spaudžia sūrį, o ji krikštynų proga ne spaudė, o virė serbentų uogienę. Kiekvienai įteikdama po uogienės stiklainiuką ir serbentų kekę - puokštelę Ema pasidžiaugė moterimis, jog jos puoselėja tarmę, dainuoja žmonėms, jog į kolektyvą grįžo prieš kurį laiką išėjusi moteris. Taip pat paminėjo, kad serbentų kekė dar neužpildyta ir tikisi, jog ateityje kolektyvas pagausės. Na o kodėl Serbenta? Į šį klausimą buvo atsakyta renginio metu=) jei moterys norės, jos galės dainuoti karštas, aistringas dainas, tokias kaip raudonieji serbentai, liūdnomis progomis liūdnas,  nostalgiškas dainas tokias, kaip juodieji serbentai, na o dainuodamos tokias lyrines, lengvas dainas bus kaip geltonieji serbentai. Vienu ar kitu atveju jos bus universalios, ir pasiruošusios visuomet džiuginti visus tarmiškomis ir ne tik dainomis. Ačiū šioms nuostabioms moterims už tai, kad jos yra.

Tariame Ačiū visiems visiems.  Mergaitėms Gabijai, Tajai, Lukrecijai, kurios padėjo kupliauti ir rinkti žolynus, o renginio metu padėjo pinti vainikus. o Alvydui ir Raimondai dėkojame už pilną automobilį paparčių ir lubinų. Ačiū padėjusiems pinti Joninių vainikus  - Daliai, Almai, Rimai, Laimai, Alvydui, Raimondai, Daivai. Kaip gi nepadėkoti už užduočių zoną  atsakingiems Raimondai ir Donatui. Jie taip pat įamžino renginį fotografijomis. Ačiū. Ypatingai AČIŪ rėmėjams ūkininkams  Smagurauskams, verslininkams Musčinskams, nuostabioms moterims Almai Pachomovai, Rimai Kindurienei, Daliai Trapikienei, Onutei Martinėnienei, Janinai ir Laimai.  Ačiū, ačiū ir dar kartą ačiū. Visiems, kurie atvykote, kurie buvote, pravažiuodami sustojote pas mus. Šokote, dainavote. Jonams ir Janinoms, kad atėjote į Jums skirtą šventę.

Taigi, Mūsų Joninės Ceikiniuose. Paprastos ir šiltos. Tikros ir saulėtos. Joninės be lietaus.

Iki kitų metų, lauksime sugrįžtant. 

Kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Ema Trapikienė 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata