Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.12.09
Advento vakaras Kaniūkuose

Gruodžio 6 dieną Kaniūkų jaunimo klubas organizavo jau  tradiciniu tapusį Advento vakarą „Gerumo, meilės ir vilties žvakelė“. 


Vėl baigiasi metai. Niūrus ir drėgnas lapkritis užleido vietą paskutiniam metų mėnesiui, gruodžiui, kada  prasideda paslaptingas laukimo metas–Adventas. Šiuo ramybės laikotarpiu, užbaigus pagrindinius besibaigiančių metų darbus, labai tinkama veikla yra juos apmąstyti ir įvertinti, pasvarstyti apie ateinančių planus, pagalvoti, ką reikėtų patobulinti, kokias darbus tęsti toliau, o kokių vertėtų atsisakyti. Vėl apsisukus laiko ratui buvo kviečiamos visos Dūkšto seniūnijos organizacijos, bendruomenės, gyventojai susirinkti ir jaukioje aplinkoje apmąstyti prabėgusius metus. 

Renginys prasidėjo Kalėdinės lauko eglės įžiebimu, vėliau visus susirinkusius salėje pasveikino Dūkšto parapijos kunigas Vytautas Pūkas, kuris  įprasmino renginį ir  papasakojo apie Advento prasmę ir tradicijas. Jo pamokantys žodžiai, tarsi gyvenimo pamoka, liko kiekvieno širdyje.  Renginiui šilumos ir jaukumo suteikė jautrūs seniūno Vytauto Kazėno, tarybos narių - Vytauto Sakalausko ir Onutės Zaleckienės,  bendruomenės pirmininko Antano Šakalio, pasveikinimai ir palinkėjimai.  Gerumu adventinį vakarą dalinosi ir svečiai iš Visagino, Visagino socialinės globos namai.

Muzikinę kompoziciją į Kaniūkųs atvežė Dižiasalio kultūros namų dainų ansamblis „Vėtrungė“, vadovaujamas vadovės Valentinos Sinkevič. Vadovė  specialiai šiam vakarui paruošė atitinkančias dainas ir šiltus žodžius. Gitaros garsai ir moterų balsai susipynė į vieną skambesį, o Kalėdinės dainos įnešė į visų širdis šviesą, džiaugsmą, tikėjimą ir viltį. 

Vėliau visi rinkosi prie bendro šventinio stalo, nes ateidami atsinešė patiekalą, kuris atspindėjo senąsiais lietuvių tradicijas, papročius ir reikšmę. Ant stalo buvo galima rasti žuvų ir silkių, duonos, obuolių, Kalėdinių skanėstų.  Kiekvienas patiekalas turi savo simboliką, o per simbolius, ritualus ir vyksta priimtiniausia edukacija, kuri padeda pažinti tradicijas ir ugdyti save.

 

Dabar pats metas prisiminti amžinąsias, tikrąsias vertybes, apmąstyti, ką turėtume keisti savyje ir aplink save, kad kitais metais būtume laimingesni. Rengino organizatoriai taria ačiū visiems dalyvavusiems renginyje ir kartu kurusiems adventinę nuotaiką. Tą vakarą, Kaniūkų jaunimo klube tvyrojo eglišakių, žvakių ir Klėdinių patiekalų kvapas,o visi dalyvavusieji iš vakaronės išėjo vedini emocijų ir energijos. Linkime visiems dvasingos Kūčių vakarienės darniame šeimos rate ir gražių Šv. Kalėdų.

Kaniūkų jaunimo klubo laisvalaikio organizatorius Gintautas Velička

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata