Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Palūšės kaimo bendruomenė

 

2009 m. pavasarį įsikūrė  Palūšės kaimo bendruomenė. Tai viena jauniausių kaimo bendruomenių Ignalinos rajone. Šiuo metu ji jungia 78 narius. Per nepilnus veiklos metus kaimo bendruomenės valdyba ne kartą buvo susirinkusi ir svarstė Palūšei svarbius klausimus, organizavo 2 visuotinius susirinkimus ir, siekdama atgaivinti senąsias kaimo tradicijas bei suburti bendruomenę, rugpjūčio mėnesį organizavo kaimo šventę „Pabūkim drauge“.

Renginyje dalyvavo rajono valdžios, Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos, Ignalinos seniūnijos atstovai, svečiai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kaimyninių kaimo bendruomenių pirmininkai, susirinkusius linksmino meno kolektyvai iš Ceikinių „Keiziai“, „Babutės kuperkas“ ir „Juventus“. Iš viso renginyje dalyvavo apie 250 žmonių.

 

2009 m. lapkričio mėnesį kaimo bendruomenei buvo pristatyta Palūšės kaimo plėtros vizija. Vienbalsiai pritarus šiam valdybos parengtam dokumentui, jis buvo pateiktas Ignalinos rajono merui ir Ignalinos seniūnijos seniūnui. Remiantis vizijoje suformuluotais Palūšės vystymo prioritetais,  ateityje bendruomenės valdyba ketina dalyvauti įvairių institucijų skelbiamuose konkursuose, organizuoti kaimo gražinimo akcijas bei organizuoti kultūrinius renginius.

Palūšės kaimo bendruomenės tikslas – atgaivinti Palūšės kaimą, padaryti jį tokiu pat patraukliu ir įdomiu, kaip ir pajūrio kurortiniai miesteliai - Aukštaitijos nacionalinio parko ir Ignalinos rajono kurortinės vietovės pasidžiavimu.

Palūšės kaimo bendruomenė pastaruoju metn ypač atgijusi. Visi tiek priprato būti krūvoj, kad kartu stengiasi pažymėti kiekvieną reikšmingesnį įvykį. Rugsėjo gale visi rinkosi pasidžiaugt metų derliumi, vaišino vieni kitus viskuo, kas darže gražiai užaugo ir kas skaniai ant stalo pakliuvo, juokavo, gaspadinės keitėsi receptais, gaspadoriai jų išradingumu didžiavosi.

2011 m. lapkričio pabaigoj vėl visi sugužėjo krūvon, Advento pasitikti. Popietė ,,Gerumo liepsna, sušildyk širdį“ dvelkė laukimo to kalėdinio stebulo, į kurį visi ėjome ištisus metus. Vieni kietiems sakydami linkėjimus, kalbėdami gražius žodžius, prisiminė vaikystę ir jaunystę, šmaikštavo, būrėsi, dainavo. Jau tapo tradicija, kad baigdami vieną renginį, radeda planuoti ateinantį. Dabar visi laukia žiemos ir ketina visus nustebinti, kai Dievulis Lūšius užtrauks ledu...Tačiau Palūšės kaimo bendruomenė ne tik šventes organizuoja. Laikydamasi Palūšės kaimo plėtros vizijos nuostatų, per metus parengė ir pateikė konkursams 4 projektus. Venas iš jų jau įgyvendintas – įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė.


Paraiška buvo pateikta Žemės ūkio ministerijai ir gautas finansavimas projekto įgyvendinimui. Projektas finansuotas 100 proc. Įgyvendinusi šį projektą, kaimo bendruomenė žada kitais metais aktyvinti kaimynines bendruomenes ir organizuoti tinklinio varžybas.

Paskutinis atnaujinimas: 2018-07-16 13:20:04
Naujienų prenumerata