Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.18
Ministro patarėjui išsakyti siūlymai dėl kelių tvarkymo

Spalio 17 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro patarėjas Jaroslav Kaminski. 


Ministro Jaroslavo Narkevičiaus pavedimu jis lanko savivaldybes, bendrauja su vadovais, atsakingais specialistais ir stengiasi išsiaiškinti aktualiausias savivaldybėms problemas, išgirsti pasiūlymus bei surinkti kuo daugiau informacijos apie bendradarbiavimą su ministerijai pavaldžiomis įstaigomis. Patarėjo teigimu, ministerija siekia daugiau dėmesio skirti kaimų kelių asfaltavimui ir savivaldos nuomonei atrenkant tuos kelius.

Savivaldybės meras Justas Rasikas ir mero pavaduotojas Manfredas Žymantas kalbėjo apie griežtus Kelių direkcijos reikalavimus, kurie trukdo tvarkyti kaimo keliukus. Dažniausia problema – keliukai yra per siauri ir reikalaujama kelio zona patenka į privačią žemę. Paimti ją valstybės reikmėms gana sudėtinga, o ir savininkai dažnai nesutinka. Atkreiptas dėmesys ir į gana siaurus sodų bendrijose esančius keliukus, kuriuos ateityje taip pat reikės tvarkyti. Prašyta į teisės aktus įtraukti kriterijus, kurie savivaldybei leistų lengviau atlikti darbus ir disponuoti lėšomis.

Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė minėjo, kad kai kuriais atvejais kaimo kelių būkle labiausiai nepatenkinti ne vietiniai žmonės, o tuose kaimuose sodybas įsigiję miestiečiai. Direktorė aptarė situaciją Vėderinių kaime (Rimšės seniūnija), kuriame daug sodybų turi visaginiečiai. Jie prašo, kad būtų padaryta geležinkelio pervaža ir atnaujintas kažkada buvęs kelias. Jo būklė šiuo metu yra labai prasta ir savivaldybė tokius darbus atlikti savomis lėšomis yra nepajėgi.  

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Simonas Kajėnas minėjo, kad Kelių direkcija galėtų šiek tiek anksčiau nei kovo mėnesį skirti lėšas kelių priežiūrai, kadangi reikia atsiskaityti su kelius valančiomis įmonėmis. Dar minėtos situacijos, kai Registrų centras nenori registruoti kelio, kurio lietaus nuotekų sistemos išeina už kelio ribų. Nors šie darbai atliekami kaip vienas projektas, reikalaujama registruoti kaip du objektus. Minėti ir kiti sudėtingi atvejai, kai savivaldybei iškyla nepalankių trukdžių, stabdančių darbus ar neleidžiančių juos priduoti.

Savivaldybės vadovai taip pat išsakė savo poziciją dėl Gavio ežero pusiasalyje esančios vaikų poilsio stovyklos bazės, kurią AB „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja parduoti. Savivaldybė yra pasirengusi prisiimti atsakomybę už šio pusiasalio ateitį ir norėtų, kad ta vieta taptų lankoma ir pritaikoma turizmo, poilsio ar sveikatinimo reikmėms.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar esate patenkinti Ignalinos autobusų parko vietinio susisiekimo maršrutais, ar teikiate pasiūlymus?
Taip
Ne, teikiu pasiūlymus dėl jų keitimo
Ne, neteikiu pasiūlymų
Nesinaudoju šiomis paslaugomis
Rezultatai
Balsų: 110 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą