Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Bendro naudojimo rekreacinės teritorijos prie Mokyklos gatvės Ignalinoje kompleksiškas pertvarkymas ir pritaikymas turizmui

 

 
 

 

VIENA GRAŽIAUSIŲ IGNALINOS MIESTO ERDVIŲ ATGIMĖ NAUJAM GYVENIMUI

 

Viena iš mėgstamiausių ignaliniečių ir miesto svečių poilsio vietų – Paplovinio ežero tiltas ir visa pakrantės erdvė iki pat Ignalinos kultūros ir sporto centro. Sutiksi čia šeimų su mažyliais, turistų, besifotografuojančių ežero fone prie trykštančio fontano. Didelėje viešojoje erdvėje galima linksmintis ir puikiai praleisti laiką švenčiant: Jonines, Užgavėnes, dalyvaujant jaunimo roko festivalyje ir kt.

Patraukli Ignalinos miesto vieta nuo šio pavasario atgimė naujam gyvenimui.

Įgyvendinant projektą „Bendro naudojimo rekreacinės teritorijos prie Mokyklos gatvės Ignalinoje kompleksiškas pertvarkymas ir pritaikymas turizmui“ rekonstruota krantinė ir valčių prieplaukos teritorija ties tiltu, pastatyta elektrifikuota aikštelė lauko koncertams, sutvarkyta aplinka prie skulptūros „Ignas ir Lina“, rekonstruotas  pėsčiųjų tiltas per Paplovinio ežerą, įrengta  asfalto dangos aikštelė riedlentininkams ir vaikų žaidimo aikštelė, sutvarkyti esami pėsčiųjų takai ir įrengti nauji, rekonstruotas teritorijos apšvietimas, pertvarkytas apželdinimas.
Projekto veiklos prasidėjo nuo 2010 metų rugsėjo 3 d., kai buvo parengti planuojamos sutvarkyti erdvės techniniai dokumentai (parengtas projektas, atlikta ekspertizė). Projektas pabaigtas įgyvendinti – 2011 m. lapkričio 7d.

Projektas finansuojamas iš Europos regioninio plėtros fondo bei savivaldybės biudžeto lėšų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioritetą „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“. Tinkamų finansuoti išlaidų suma – 633 390 Lt, projekto vykdytojo lėšos – 111 775 Lt.

Pertvarkyta teritorija galės naudotis visi vietos gyventojai ir miesto svečiai, bus inicijuojama su poilsiu susijusių turizmo paslaugų plėtra. Siekiame, kad mūsų kurortinis miestas gyventojus  ir čia atvyksiančius lankytojus bei poilsiautojus džiugintų ne tik įdomiomis veiklomis, bet ir gražiai sutvarkytomis,  įrengtomis  viešosiomis erdvėmis.

Ignalinos  rajono savivaldybės administracija tikisi prisidėti prie rajono gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo, padidinti bendrą turistų susidomėjimą krašto gamtiniais, architektūriniais ir kitais turizmo ištekliais. Sutvarkyta rekreacinė zona prie Paplovinio ežero prisidės prie visos Ignalinos  krašto turizmo infrastruktūros plėtros ir sumažins sezoniškumo įtaką turizmo sektoriui. 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-21 13:18:39
Naujienų prenumerata