Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veikla  Paslaugos  Nuorodos  Tarptautinis bendradarbiavimas
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2010.11.04
Ignalinos rajone bus kuriami teminiai kaimai

Lapkričio 3 d. Ignalinos AE regiono plėtros agentūroje vyko Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Teminiai kaimai“ įvadinis seminaras. Renginyje dalyvavo agentūros, rajono savivaldybės, verslo, turizmo centrų atstovai, kaimų bendruomenių nariai. Dvejus metus  vyksiančio projekto tikslas  - sukurti naują patrauklų turistinį maršrutą – šešių teminių kaimų tinklą Euroregiono „Ežerų kraštas“ Lietuvos ir Latvijos pusėse.


Teminis kaimas – tai vieta, kur vietiniai gyventojai užsiima amatais arba yra išsaugoję kitas liaudies tradicijas (kepa duoną, renka vaistažoles ir pan.) ir turi galimybę pradėti smulkųjį verslą, pritraukti bei užimti turistus. Projekto pabaigoje bus atrinkti trys Lietuvos ir trys Latvijos kaimai, pasiūlę geriausius produktus, edukacines programas ir maitinimo paslaugas. Iš Ignalinos rajono projekte panoro dalyvauti 7 kaimai – Liminas/Cijonai, Linkmenys, Antalksnė, Palūšė, Šiūlėnai, Dūkštas ir Rojus/Kaniūkai. Dar keturi kaimai atstovaus Zarasų rajonui.

   

Projektą pristatė ir svečius bei dalyvius pasveikino jo vadovė, Ignalinos AE regiono plėtros agentūros direktorė Inga Šidlauskienė. Ji pažymėjo, kad projektas reikalauja didelio kūrybiškumo, sugebėjimo įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas, patraukliai pristatyti savo kaimą, jo tradicijas, papročius, senuosius amatus.

 

„Kaimų bendruomenių veikla jau dabar yra matoma ir labai prasminga. Šiame projekte dalyvaujančios bendruomenės galės pasitikrinti, kiek ta veikla yra perspektyvi, pasinaudoti kitų patirtimi, išnaudoti visas esamas paramos galimybes“, - džiaugdamasis rajono kaimų aktyvumu sakė renginyje dalyvavęs meras Bronis Ropė.

 

Projekto koordinatorė Joana Goštautaitė pristatė būsimas veiklas – tai įvairūs mokymai apie verslo pradžią, marketingą, projektų rengimą, naudingos konsultacijos verslo, turizmo, reklamos, amatų vystymo ir kt. srityse. Bendruomenių atstovams bus  organizuojamos kelionės į Latviją, Lenkiją, pietų Lietuvą, aplankant sėkmingai veikiančius teminius kaimus.  Po teminių kaimų „vėliava“ projekto dalyviai savo produkciją galės pristatyti ir pardavinėti mugėse, šventėse. 

 

Galiausiai prisistatė ir patys dalyviai. Jie surengė įspūdingą parodą, kurioje kiekvienas kaimas sušvito tik jam vienam būdingomis spalvomis. Sumaniai parinktos detalės, amatininkų darbai, mezginiai, siuviniai, veltiniai, maisto, produktai, liaudies medicinos, kosmetikos priemonės ir netgi specialios vantos pirčiai,- visa tai, kuo galima ir patiems pasidžiaugti, ir svečiui parodyti. Kaimų atstovai turėjo ir ką papasakoti.

 

Medelyno šeimininkas Edgūnas Kiminius ir kaimo turizmu užsiimanti Laima Rakauskienė Limino ir Cijonų kaimuose norėtų sukuti gražų dekoratyvinių medžių parką, ramias poilsio vietas, o visiems atvykstantiems pasiūlytų užmiršti skubėjimą ir pabandyti paieškoti atsakymų į klausimą „kodėl žmonės yra nelaimingi?“. Šis teminis kaimas vadintųsi „Lėto laiko kaimas“.

 

Palūšės kaimo bendruomenės narė Irena Gudelienė, pirtininkė Nijolė Nagurnaitė bei žolininkė Jūratė Pušinskienė svečius pakviestų į Palūšę – „Gamtos terapijos ir magijos kaimą“. Čia būtų galima pasilepinti įvairiomis pirties procedūromis, įsigyti gydomųjų žolelių, tepalų, natūralaus muilo, dalyvauti arbatos gėrimo ceremonijose. Šiūlėnų bendruomenės pirmininkė Marijona Lukoševičienė savo kaime pademonstruotų „Vilnos kelią“. Kalvyste ir medžio drožyba užsiimantis Raimondas Žievys Antalksnę jau regi kaip „Amatų kaimą“. Natūraliais maisto produktais norėtų prekiauti linkmeniškiai. Jiems  atstovaujanti Meilutė Šerėnienė pristatė „Eko kaimo“ idėją.  Dūkštietės Valė Cicėnienė ir Svetlana Ščiurova kalbėjo apie rankdarbius, suvenyrų gamybą ir „Darbščiųjų rankų kaimą“.

 

Žymaus pomologo  A. Hrebnickio muziejaus direktorė Renata Veličkienė renginio dalyvius vaišino obuoliais,  reklamavo Rojų, Kaniūkus ir būsimą „Obuolių kaimą“. Šiame kaime svečiai vaikštinėtų po didžiulį sodą, ragautų skaniausių obuolių patiekalų ir sužinotų viską apie šiuos vaisius.

 

Visos šias idėjas ir mintis tikrai galima būtų palyginti su nokstančiu vaisiumi ar besiskleidžiančiu žiedu, kai geriausias skonis, gražiausia forma ir spalva dar pasirodys, dar nudžiugins. Tikrai kūrybingi tie mūsų kaimų žmonės, širdyse turintys tiek daug tikrumo, gerumo, meilės savo kraštui, tiek daug norintys ir kuriantys dideles svajones. Projektas „Teminiai kaimai“ – tai puiki galimybė pabandyti jas įgyvendinti.   

 

Savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene

Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. l.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Ar rimtai susirgus naudotumėtės netradicine medicina?
Taip
Ne
Rezultatai
Balsų: 65 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.