Rudens gėrybių mugė Ignalinoje

Ruduo – atokvėpis po didžiųjų vasaros darbų, atgaiva žemdirbių širdims, kai galima pasidžiaugti geru derliumi ir pasilinksminti, maloniai pabendrauti ir savo gražius darbus pristatyti. Rugsėjo 27 d. Ignalinoje surengtoje Rudens gėrybių mugėje linksmumo tikrai netrūko: šventinės eitynės, koncertas, bendras seniūnijų vaišių stalas, floristinių kilimų paroda „Metai“, išdalintos padėkos bei dovanos, pagerbti geriausi rajono ūkininkai. Pirmą kartą mugė pradėta šv. mišiomis ir gėrybių pašventinimu.


 

Ignalinos bažnyčioje susirinko rajono vadovai, svečiai, seniūnai, bendruomenių atstovai, ūkininkai. Ant stalų išdėliotose pintinėse  puikavosi vaisiai, daržovės, duona ir kiti kepiniai. Per visą bažnyčią išrikiavę visų seniūnijų atstovai nešė tas puošnias pintinės prie altoriaus, kad būtų pašventinta tai, ką su Dievo pagalba žemdirbiai užaugino daržuose ir soduose, ką pelno savo rankų darbu. „Yra laikas dirbti ir yra laikas švęsti. Labai svarbu, kad šią šventę pradedame malda ir dėkojimu Dievui. Tai labai prasminga...“,- sakydamas pamokslą kalbėjo klebonas Vidas Smagurauskas.  

 

Po mišių prie bažnyčios išsirikiavo šventinė eisena, kurios priekyje žygiavo Ignalinos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, o  visų žvilgsnius traukė  du linksmi aukštaūgiai šventės kviesliai. Rudens gėrybėmis nešini eisenos dalyviai pasitikti Laisvės aikštėje, kur jau vyko mugės prekyba. Žmonės skubėjo įsigyti vaismedžių, krūmų, kitų sodinukų, pirko ūkininkų siūlomus mėsos gaminius, įvairiausius kepinius, vaisius bei daržoves, dairėsi puodynių, rankdarbių, suvenyrų. Aikštės viduryje, aplink fontaną, buvo eksponuojama kūrybingų seniūnijų žmonių sukurti floristiniai kilimai.

Tikrai nuostabūs paveikslai, kuriuose tarp sumaniai išdėliotų  rudeninių lapų, samanų, miško augalėlių, uogų ir vaisių – tiek daug išmonės, širdies šilumos, fantazijos...Parodos tema „Metai“ – tai dar vienas nusilenkimas grožinės literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui. Perskaitę ištrauką iš jo poemos „Metai“ šventės vedėjai Jolanta Narbutaitienė ir Eimantas Ramanauskas gražiai atidarė mugę, visus kvietė linksmintis, pirkti, grožėtis ir ragauti. Ant bendro stalo buvo sudėtos visos seniūnijų suvežtos  gėrybės ir pagaminti sveiki patiekalai. Jų užteko ir pasivaišinti, ir Daugėliškio vaikų globos namams padovanoti.

 

Marijonos Lukaševičienės vadovaujama komisija įvertino kiekvienos seniūnijos kulinarinę išmonę, buvo skirtos nominacijos, įteikti  padėkos raštai. Kazitiškio vaišių stalas pripažintas gaiviausiu, Rimšės - dietiškiausiu, Naujojo Daugėliškio - sočiausiu, Vidiškių - originaliausiu, Ceikinių - vaistiškiausiu, Didžiasalio - tradiciškiausiu, Dūkšto - vitaminingiausiu, Mielagėnų - sveikiausiu, Linkmenų - aštriausiu, Ignalinos - rudeniškiausiu, miesto - gurmaniškiausiu. Seniūnijų žmonės tikrai puikūs ir kūrybingi kulinarai. Be tradicinių patiekalų vaišintasi kopūstiene su grybais, žvėriena, vėžiais, bulvių lašininiu plokštainiu, ragauta žolelių užpiltinės pagal gydytojo Ruolios receptą.  

Ignalinos krašto žmones ir svečius pasveikino rajono meras Henrikas Šiaudinis. „Šiandien galime pasidžiaugti puikiomis rudens gėrybėmis ir padėkoti žmonėms už jų darbštumą, už norą gražiai ir sveikai gyventi. Ne veltui ir šventės tema pasirinkta „Maistas – vaistas“. To šiandien mus moko kaimo žmonės, ūkininkai...“,- sakė meras. Pasidžiaugęs geru derliumi,  ūkininkų darbštumu ir puikiu oru rajono vadovas visiems linkėjo smagaus pabuvimo kartu.   

Ignaliniečius sveikino šventėje dalyvavęs Europos parlamento narys Bronis Ropė, Seimo narys Šarūnas Birutis, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Bronis Ropė kvietė įteikė padėkas ir dovanas Ignalinos rajono  gimnazijai už projekto „Mes rūšiuojam“ įgyvendinimą, UAB „Birvetos tvenkiniai“ už ekologinės žuvininkystės plėtojimą ir ūkininkui Šiaudiniui už verslo plėtrą ir ekologiško kuro naudojimą.

 

Sveikatos apsaugos ministrė profesinės šventės proga sveikino socialinius darbuotojus bei įteikė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir ministerijos padėkas reabilitacijos centro „Meikštų dvaras“ vadovams Ingridai ir Mindaugui Survilams, už puikią visuomenės sveikatinimo veiklą ir nuoširdų darbą ministrė dėkojo Ignalinos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vadovei Editai Ryliškienei, ilgametei bendrijos „Viltis“ pirmininkei Jurinai Paslauskienei, taip pat bendruomenę telkiančių projektų iniciatoriui Artūrui Abaravičiui. 

 

Visiems žemės mylėtojams, ūkininkams pagyrimo žodžių negailėjo  Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukoševičienė. Ji pasidžiaugė, kad ūkininkams šiemet derlius gausiai užderėjo, aruodai gėrybių pilni. Kaip didžiausią pagarbos ir žemdirbio darbo simbolį merui Henrikui Šiaudiniui ūkininkai padovanojo duonos kepalą ir didelį sūrį. Svečiai taip pat gavo dovanų – gražiai dekoruotuose krepšeliuose sukrautų gėrybių.

Savivaldybės padėkos ir dovanos įteiktos konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojams. Šį konkursą kasmet organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba  ir Ignalinos rajono savivaldybė. Šiais metais pagerbti nedidelius ūkius turintys ūkininkai, tikri kaimo „perliukai“, kurie sugeba puikiai tvarkytis ne tik savo sodybose ir laukuose,  bet daug nuveikia ir bendruomenės labui. Pasveikinti pirmąją vietą užėmę Vanda ir Drąsutis Jelinskai iš Kazitiškio seniūnijos Kazitiškio kaimo, antroji vieta skirta jauniems ūkininkams Ingai ir Algirdui Cicėnams iš  Naujojo Daugėliškio Mikalavo kaimo, o trečioji -  Zitai ir Alvydui Rakečiams iš  Mielagėnų seniūnijos Gilūtų kaimo.

Ignaliniečiams ir mugės svečiams koncertavo Edmundas Kučinskas. Uždegančios jo dainos dovanojo daug gerų emocijų. Dainininkas sakė, kad sveikintis su žiūrovais ryto metą jam šiek tiek neįprasta, tačiau koncertuoti tokioje šventėje labai smagu. Nulipęs nuo scenos atlikėjas smagiai sukosi tarp žmonių, kurie jam plojo, lingavo, kai kas net pritarė dainuodami. mugėje dar koncertavo Strigailiškio ansamblis "Eldija" ir solistė Gintarė Lukijanskaitė.

 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522,el.p.  lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 

 

 
2014.09.29