Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.14
Gimnazistams siūloma įgyti profesiją

Rugsėjo 14 dieną Ignalinoje lankęsi Profesinio mokymo centro ,,Žirmūnai" atstovai savivaldybėje susitiko su meru Justu Rasiku ir Ignalinos, Vidiškių gimnazijų bei Švietimo ir kultūros skyriaus vadovais. Buvo aptartas bendradarbiavimas, organizuojant profesinį mokymą.


Profesinio mokymo centras turi filialus Pakruojyje, Zarasuose, Druskininkuose. Ignalinos rajono mokiniams siūloma galimybė mokantis savo mokykloje kartu su viduriniu išsilavinimu įgyti ir profesiją. Kaip sakė centro atstovas Arūnas Plikšys, pasirinkus norimą modulį, kurį sudaro 30 proc. teorinių ir 70 proc. praktinių užsiėmimų, pirmąjį pusmetį teorinis mokymas būtų organizuojamas  nuotoliniu būdu po pamokų, antrą pusmetį mokiniai 10 kartų būtų vežami į Vilnių dienos trukmės praktiniams mokymams. Visas išlaidas apmoka profesinio mokymo centras. 

Meras Justas Rasikas pritarė tokio mokymo naudai ir kvietė labiau paskleisti šią žinią, nes kol kas norinčių įgyti profesiją mūsų rajone tikrai nedaug. Pvz., Pakruojo savivaldybėje tokį mokymą pasirinko 37 gimnazistai. Atkreiptas dėmesys į tai, kad pabaigus gimnaziją ir studijuojant aukštojoje mokykloje baigti mokymai tikrai nepamaišys, nes turint profesinio mokymo baigimo pažymėjimą (pvz. padavėjo-barmeno) studentui bus daug lengviau įsidarbinti. Rugsėjo 20 dieną Profesinio mokymo centro ,,Žirmūnai" atstovai atvyks į Ignalinos rajono gimnazijas ir susitiks su mokiniais. Pastebėta, kad kitais metais bus plečiamos mokymų galimybės ir atsiras galimybė rinktis iš daugiau modulių.   

Parengė Lina Kovalevskienė,

Tel. 8 656 70424, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata