Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.04.14
Karikatūristai garsina Mielagėnų kraštą

Balandžio 1-ąją Visagine buvo atidaryta 53-oji Lietuvos dailininkų karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“, kurioje savo darbus pristatė ir du Mielagėnų krašto dailininkai - Mindaugas Milinavičius ir Ramūnas Vaitkus.


Džiugu, kad Europos Žaliojo kurso temomis: ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemomis susidomėjo net 42 Lietuvos dailininkai, kurie specialiai šiai parodai sukūrė ir pristatė 200 darbų. Tarp jų – ir Mielagėnų kraštą garsinantys Mindaugas Milinavičius bei Ramūnas Vaitkus.

Jau dabar šios parodos laukia kiti miestai Lietuvoje ir Europoje. Tačiau yra vilties, kad paroda  neaplenks ir atokesnių Ignalinos rajono miestelių, tokių kaip N. Daugėliškis ir Mielagėnai. Šių miestelių bibliotekose karikatūrų parodos  ir patys karikatūristai jau lankėsi ir anksčiau. Neužmirštamas žymių karikatūristų „desantas“ vos talpino auditoriją N. Daugėliškio bibliotekoje 2019 m. Į Mielagėnų ir Gilūtų bibliotekas paroda „Pinigai keičiasi, humoras lieka“  buvo atlydėta 2015 m., o Ramūno Vaitkaus padovanota piešimo pamoka Mielagėnų mokyklos pradinukams (2018 m.)  gal ne vieną vaiką paskatins labiau draugauti su pieštuku.

2021 metų parodoje „Kursu žaliu smagiai galiu“ dalyvauja vienas Ramūno Vaitkaus piešinys – Ikaras su saulės baterijų sparnais. Pusiaukelėje tarp Mielagėnų ir Tverečiaus, Kukutėlių kaime, Ramūno šaknys, čia prabėgo jo vaikystė. O kitas karikatūristas, Mindaugas Milinavičius, visiems žinomas skulptorius, poetas, muzikantas ir aktyvus Mielagėnų krašto kultūrinio gyvenimo dalyvis, Kikižerio kaimelyje puoselėjantis sodybą- muziejų po atviru dangumi. Šių metų parodoje, skirtoje „Europos žaliojo kurso“ temai, eksponuojami šeši Mindaugo Milinavičiaus darbai. Autorius su jam būdingu  optimizmu žvelgdamas į pasaulį vaizduoja šių dienų aktualijas.

Visas karikatūras galite pamatyti svetainėje www.cartoons.lt


 

 

Indrė Gruodienė

Visagino Europe Direct informacijos centro vadovė

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata