Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.20
Totorių diena Naujajame Daugėliškyje

2021 – ieji Seimo paskelbti Totorių istorijos ir kultūros metais. Rugsėjo 26 d. (sekmadienį) 11.30 val. Naujajame Daugėliškyje lankysis Visagino totorių folkloro ansamblis „Miras“ (liet. „Palikimas“), kuris parodys ne tik muzikinę programą, bet ir supažindins su savo tautos papročiais, tradicijomis bei pristatys neseniai į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktą skanėstą „Čak čak“.


Renginio dieną minėsime ir Europos kalbų dieną, tad sužinosime kiek totoriškų žodžių naudojame savo kasdienėje kalboje, kokios mums žinomos išlikusios Daugėliškio krašto totorių pavardės ir ką jos reiškia.

Šis renginys įsilies į Europos paveldo dienų (rugsėjo 17-26 d.) paminėjimą, kurių tema – „įtraukiantis paveldas“. Šiomis dienomis europiečiai skatinami geriau pažinti greta esantį paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą, mokytis jį saugoti ir išradingai naudoti.

Totoriai  Daugėliškio krašte yra palikę istorinį pėdsaką. Kai kurie istoriniai šaltiniai teigia, kad kadaise Daugėliškio rūmus – tvirtovę saugoję totorių kariai, o Senajame Daugėliškyje kažkur tebėra lapais ir žemėmis užsinešusios senosios totorių kapinės.

Renginys vyks bendruomenės namų kiemelyje (Mokyklos 1 , Naujasis Daugėliškis).

 

Renginį organizuoja Europe Direct Visaginas,  Naujojo Daugėliškio biblioteka ir Daugėliškio krašto bendruomenė.

 

Indrė Gruodienė

Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė

Tel. 865287466, El. paštas daugeliskio.bendruomene@gmail.com

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata