Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt

Ignalinos mineralinis vanduo

 

 

2012 m. liepos 17 d. Lietuvos geologijos tarnyba aprobavo Ignalinos mineralinio vandens vandenvietės (gręžinio Nr. 50423) eksploatacinius išteklius.

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos aprobavo Ignalinos vandens vandenvietės eksploatacinius išteklius. Šioje vandenvietėje, kuri yra vakariniame Ignalinos pakraštyje, prie Gavio ežero, pirmosios (senosios) miesto gėlo vandens vandenvietės teritorijoje, eksploatuojamas vienas gręžinys. Jis išgręžtas į 445-458 m gylyje slūgsantį ordoviko–kambro vandeningąjį sluoksnį, suklotą iš šviesiai pilko įvairiagrūdžio – vidutinio ir smulkaus – smiltainio.

Šiems požeminio mineralinio vandens eksploataciniams ištekliams įvertinti buvo atlikti hidrogeologiniai tyrimai. Jų rezultatai parodė, kad šis vanduo gali būti pripažintas natūraliu mineraliniu vandeniu.

Iš aprobuotosios vandenvietės galima išgauti iki 100 kubinių metrų mineralinio vandens per parą. Praėjusiais metais Lietuvoje mineralinis vanduo buvo išgaunamas 16 vandens telkinių. Iš viso Žemės gelmių registre yra įrašyti 29 mineralinio vandens telkiniai. Daugiausia tokio vandens buvo išgauta 2006 metais – 178,9 tūkst. kub. metrų. Nuo 2008-ųjų jo per metus išgaunama apie 140 tūkst. kub. metrų. Pernai išgauta 137,6 kub. metrų.

Šioje vandenvietėje, esančioje vakariniame Ignalinos miesto pakraštyje, prie Gavio ežero, pirmosios (senosios) miesto gėlo vandens vandenvietės teritorijoje, yra vienas gręžinys. Gręžinys išgręžtas ordoviko-kambro vandeningame sluoksnyje, kuris slūgso 445-458 m. gylyje ir yra suklotas iš šviesiai pilko įvairiagrūdžio (vidutinio ir smulkaus) smiltainio. Hidrologinius tyrimus požeminio mineralinio vandens eksploatacinių išteklių įvertinimui atliko UAB „Vilniaus hidrogeologija“. Tyrimų metu nustatyta, kad produktyviojo vandeningojo sluoksnio vandens pratakumo koeficientas siekia 10-13 kv.m./d, vidutinė nuogulų filtracijos koeficiento vertė – apie 1m/d. Vandenvietėje išžvalgytas požeminis vanduo yra natrio chloridinės sudėties sūrymas, o jo bendroji mineralizacija – apie 53,6-59,9 g/l. Daugiau apie klasifikaciją – skaitykite čia. Vandens įvertinimo išvadoje nurodoma, kad pagal šiuo metu turimus rodiklius vanduo tenkina reikalavimus ir gali būti  pripažintas natūraliu mineraliniu vandeniu. Iš vandenvietės galima išgauti iki 100 kub.m/d vandens (sūrymo) per parą.

Didelio druskingumo mineralinis vanduo  naudojamas gydymo tikslais Ignalinoje  plėtojant sanatorines paslaugas, t.y  masažinėse voniose bei jį sumaišius su gydomuoju purvu – aplikacijoms atlikti, taip pat sporto ir pramogų šiuo vandeniu užpildoma sūkurinė vonia. Ignalinos rajono ligoninė reabilitacinėms procedūroms jau pradėjo naudoti gydomąjį purvą (durpes).

Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-01 15:56:19
Naujienų prenumerata