Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.19
Šventėje pagerbti nusipelnę ignaliniečiai, dovanota įspūdinga meninė koncertinė programa

Lyg baltas lelijos žiedas ežerų išsupta gražioji Ignalina šiemet švenčia 155-ąjį gimtadienį. Jam šią vasarą skiriamos parodos, susitikimai, šokių, dainų, kino festivaliai, sporto varžybos. Na, o pagrindinės šventės renginiai vyko liepos 16-17 dienomis. 


Paliesiaus dvare surengtas  iškilmingas savivaldybės tarybos posėdis, o koncertinė programa – prie Šiekščio (Žaliojo ežero) ežero, Lietuvos žiemos sporto centro nuostabios kalvotosios gamtos prieglobstyje. Šventei papuošta ir Laisvės aikštė, čia pastatyta balta lelijų arka, tarsi vartai į gimtadienio renginius. 

Pagerbti nusipelnę ignaliniečiai

Į šventinį vakarą susirinkusius ignaliniečius ir miesto svečius sveikino savivaldybės meras Justas Rasikas ir Serocko miesto burmistras Artūras Barkovskis. Miestui linkėta klestėjimo, ignaliniečiams dėkota už gražius darbus. Ignalinos  ateities viziją išsakė mūsų kraštą tiesiog pamilęs jaunas architektas Aistis Stalaučinskas, Lietuvos žiemos sporto centrui sukūręs įspūdingą projektą ,,Šuolis“, kurio kaip ir Ignalinos sėkme jaunuolis labai tiki. Projektas pripažintas geriausiu ,,Išmaniojo miesto“ konkurse. Apie Ignaliną kalbėta kaip apie jauną, drąsų ir perspektyvų miestą, akcentuota, kaip svarbu yra didžiuotis ir tikėti savo kraštu bei ambicingai siekti to, kas šiandien gali pasirodyti neįgyvendinama...

 

Miesto jubiliejaus proga padėkota ypatingos pagarbos nusipelniusiems žmonėms. Meras įteikė savivaldybės apdovanojimus ,,Sidabrinė lelija", skiriamus už ypač svarius darbus Ignalinos rajono plėtrai, kultūrai, švietimui, sportui, žemės ūkiui, socialinei raidai, visuomenės gyvenimui. Apdovanojimai įteikti Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonui dekanui Vidui Smagurauskui – už socialinės atskirties mažinimą, paprastumą, nuoširdumą, gebėjimą žmoguje įžvelgti gėrį ir uždegti viltį; Ignalinos rajono Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijos direktorei Elenai Sekonienei – už nuoširdžią ir rezultatyvią veiklą telkiant vietos bendruomenę ir nenuilstamą vietos tradicijų puoselėjimą; Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro dviračių trenerei Ingai Češulienei – už nuopelnus Ignalinos rajono sportui ir aukštus ugdytinių pasiekimus ir UAB ,,Birvėtos tvenkiniai“ direktorei Editai Brukštuvienei – už svarų indėlį į rajono plėtrą ir visuomeninį gyvenimą. Apdovanojimų ceremonijoje E. Brukštuvienė nedalyvavo, Sidabrinė lelija perduoda jos sūnui Vykintui.

Linksmybės prie Šiekščio ežero

Pagrindinę šventės dieną iš ryto Ignaliną pažadino ir pasveikino po miesto gatves važinėjantys baikeriai, na o nuo vidurdienio įdomios veiklos prasidėjo Lietuvos žiemos sporto centro erdvėse. Kvietė amatų kiemeliai, vyko įvairios edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, sporto varžybos, vaikų dainų festivalis ir šventės koncertai.  Ignaliną sveikino jaunimo roko grupė ,,Spurr“, džiugino jaunųjų ignaliniečių bei svečių iš Utenos, Kėdainių, Šiaulių muzikiniai pasirodymai.  Vakaro programa prasidėjo džiazo legenda ,,Keliaujančios sielos“, kurioje perteikta Ignalinos miesto vardo atsiradimo – kunigaikščio Budrio dukters Linos ir kryžiuočio kario Igno meilės istorija.

Iškilmingąją koncerto dalį dovanojo operos solistai Ona Kolobovaitė, Vaida Genytė ir Vaidas Vyšniauskas. Spalvingą šventinę nuotaiką sukūrė Laura Remeikienė ir jos kolektyvas ,,Mažasis chamelionas“, vėliau vakare koncertavo Egidijus Sipavičius ir Alanas Chošnau. Buvo suvalgytas ir didžiulis miesto gimtadienio tortas, pasigrožėta fantastiškais fejerverkais. Vakaro staigmena tapo didįjį kalną įspūdingai nušvietę lazeriai. Jaunimas linksminosi diskotekoje.  Naujoji šventės vieta prie  Šiekščio ežero tikrai pasiteisino, šioje gražioje aplinkoje erdvės užteko visiems ir viskam.

 

 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424 

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata