Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.05.10
Informacija apie ugdymo procesą nuo gegužės 10 d.

Jau ne pirmą savaitę visose rajono mokyklose mišriu ugdymo organizavimo būdu mokosi pradinukai, o gegužės 3 d. į gimnazijas  sugrįžo ir abiturientai. Nuo gegužės 10 d. yra įteisinta galimybė rinktis ugdymo būdą mokykloms, vykdančioms pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.


 

Kokiu būdu toliau tęs mokslo metus 5-11 klasių mokiniai mūsų rajono mokyklose, priklauso nuo klasės daugumos apsisprendimo. Juk mišrų ugdymo būdą gali rinktis tik tos klasės, kuriose ne mažiau kaip 60 proc. mokinių bus periodiškai testuojami (testavimui reikalingi tėvų sutikimai). Mūsų rajono mokyklose 5-11 klasių mokiniams, kaip ir pradinukams, pasirinktas testavimas kaupinių metodu. Testavimą vykdo Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai, atvykstantys į mokyklas. Klasėje nesant 60 proc., sutinkančių testuotis, ugdymas toliau tęsiamas tik nuotoliniu būdu.

Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais ir atsižvelgiant į mokyklų pateiktus raštus, yra parengtas Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gegužės 7 d. įsakymas Nr.VT-306 „Dėl savanoriško profilaktinio tyrimo organizavimo, koordinavimo ir vykdymo Ignalinos rajono savivaldybės mokyklose“ , kuriuo leista mokykloms organizuoti 5-11 klasių ugdymą mišriu būdu, dalyvaujant savanoriškame profilaktiniame tyrime. 

Mokyklų pateiktais duomenimis, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijoje visos klasės po testavimo planuoja grįžti į ugdymą mišriu būdu, Ignalinos gimnazijoje visos I-III klasės tęs mokymąsi tik nuotoliniu būdu, o Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje ir jos skyriuose  bei Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje dalis klasių ugdysis mišriu, dalis nuotoliniu būdu.

Atkreipiame dėmesį, kad ugdymo procesas mokyklose bus atnaujinamas tik atlikus mokinių ir darbuotojų testavimą bei sulaukus testavimo rezultatų, todėl konkrečios datos, kada į mokyklas sugrįš mokiniai, atskirose ugdymo įstaigose bus skirtingos. Apie tai informaciją mokiniams bei jų tėvams pateiks pačios mokyklos.

Sąlygos neformaliajam vaikų švietimui nesikeičia, užsiėmimai kontaktiniu būdu galimi tik atvirose erdvėse ir ne didesnėms kaip 10 vaikų grupėms.

Švietimo ir kultūros skyriaus informacija

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata