Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.26
Caritas domisi migrantų reikalais

Liepos 26 d. Ignalinos rajone lankėsi Lietuvos Carito atstovės  ir domėjosi nelegalių migrantų apgyvendinimo sąlygomis ir galima pagalba, suteikiant jiems informacijos, reikalingų priemonių, daiktų. Savivaldybėje viešnios susitiko su administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskiene, vėliau vyko į Linkmenis ir Kazitiškį, vietas, kur apgyvendinta apie 180 migrantų.


Direktoriaus pavaduotoja L. Glatkauskienė pristatė situaciją ir minėjo, kad labiausiai savivaldybei trūksta žmogiškųjų išteklių. Migrantai turi daug įvairių prašymų ir reikalavimų, kuriuos įgyvendinti dažnai nėra galimybės. Jie prašo valiutos keitimo ir kitų paslaugų, negaluojančius tenka vežti į ligoninę.  Pasitaiko ir maisto atsisakymo atvejų. Šiuo metu apgyvendinimo vietose organizuojama vakcinacija nuo COVID-19 ligos.

Lietuvos Carito vadovė Deimantė Bukeikaitė informavo apie atvežtus vaistus, higienos priemones, taip pat  domėjosi šeimomis, vaikais, sveikatos paslaugų teikimu. Jos manymu reikėtų pagalbon pasitelkti savanorius, taip pat būtina organizuoti informacijos suteikimą migrantams, kadangi į jų klausimus, kiek čia bus laikomi, kokie teisiniai procesai vyksta, dabar nieko negalima atsakyti.  Carito vadovė tai žadėjo organizuoti. Bus parengtas lankstinukas, kurį savivaldybės išsispausdins ir dalins migrantams. Planuojama kartą per savaitę daryti apipirkimus pagal pateiktą prašymų sąrašą. Ignalinos Caritas yra surinkęs nemažai patalynės, kitų daiktų. 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424, 

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata