Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.19
Paroda – dovana Ignalinai

Ignalinos miesto 155-ojo gimtadienio šventės renginiai pradėti ignalinietės Ingos Ponomarenko  tapybos darbų parodos ,,Atgaiva“ pristatymu Ignalinos viešojoje bibliotekoje. 


Labai šilta, nuoširdi, romantiška, rodanti autorės ieškojimus ir talentą,– taip susirinkusieji kalbėjo apie savo kūrybinį kelią ne taip seniai pradėjusios jaunos dailininkės pirmąją parodą. Ją  dar būtų galima pavadinti svajonės išsipildymu. Nors daile susižavėjo dar mokykloje, Inga pasirinko visai kitą kelią. 2004 m. baigusi Ignalinos gimnaziją, įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą studijuoti geodezijos. Baigusi šias studijas susidomėjo miškininkyste ir baigė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją. Tačiau svajonė mokytis dailės vis nedavė ramybės. Ir kai prieš kelis metus Inga pradėjo rimčiau tapyti, noras mokytis ir įgyti profesionalių žinių dar labiau sustiprėjo. Na, o kai labai nori, tai, kaip sakoma,  ir Dievulis padeda. Šiuo metu Inga dirba Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje Urbanistikos ir  infrastruktūros skyriuje bei studijuoja Dailės akademijoje.

Viską suderinti tikrai sunku, bet užsispyrimo, darbštumo ir energijos moteriai netrūksta. Ji per gyvenimą eina su šypsena, o taip visus iššūkius lengviau įveikti. Parodą pristačiusi buvusi Ingos dailės mokytoja Audronė Čeponienė žavėjosi vienos iš geriausių savo mokinių asmenybe, kūrybingumu ir linkėjo jai atrasti savo braižą ir savo vietą kūrybos pasaulyje. Autorę sveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskienė, Ignalinoje atostogaujantis ir kultūriniu gyvenimu besidomintis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. 

Visi sakė esą šiek tiek nustebę, nes tai, ką išvydo, atskleidė kitą, mažai kam žinomą Ingos gyvenimo pusę. Gražia paroda džiaugėsi kolegos, draugai ir šeima. Dailininkė Nijolė Trinkūnienė labai nuoširdžiai pasidalijo savo gyvenimo istorija, kuri kažkuo primena Ingos kelią, kai dailė atrasta neiškart, tačiau su dideliu džiugesiu. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė Ingai dovanojo ignaliniečių kūrybos rinktinę ir dėkojo už gražią dovaną gimtadienį švenčiančiai Ignalinai. O pati autorė įteikė gėlių meilę dailei įkvėpusiai mokytojai ir nusifotografavo prie jai mieliausių savo paveikslų: šuniuko, kurio jau nebėra ir dearbų ,,Černobylio dvelksmas“, gimusių po apsilankymo tame apokaliptiniame žemės kampelyje...

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424 

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata