Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.23
Už pagalbą apgyvendinant migrantus viceministras žadėjo investicines kompensacijas

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius liepos 23 dieną  lankėsi Ignalinos rajono savivaldybėje ir su savivaldybės vadovais aptarė padėtį dėl nelegalių migrantų apgyvendinimo ir situacijos pasienio savivaldybėse. 


Meras Justas Rasikas išreiškė susirūpinimą dėl saugumo užtikrinimo, būtino jo sustiprinimo ir prašė ministeriją  tarpininkauti pasitelkiant krašto apsaugos savanorių pajėgas. Kalbėta ir apie policijos rėmėjų galimą pagalbą. Šiuo metu Ignalinos rajone migrantai apgyvendinti Linkmenyse ir Kazitiškyje.

Kaip sakė viceministras, situacija yra išties sudėtinga. Iš viso šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,3 tūkst. nelegalių migrantų, nemaža dalis jų sulaikyta Švenčionių, Ignalinos savivaldybių teritorijose. ,,Visos pasienio savivaldybės solidarizuojasi. Kiekviena apgyvendinimo vieta turi savo trūkumų, ypač jei ji yra gyvenvietėje. Šiuo metu jau numatytas kompensacinis mechanizmas savivaldybių patiriamoms išlaidoms kompensuoti, tačiau bendruomenėms, kurių teritorijoje gyvena migrantai, turi būti ir specialių kompensacijų. Planuojame artimiausiu metu tokius pasiūlymus svarstyti ir numatyti tam tikras investicijas“,– kalbėjo viceministras, Ignalinos rajono savivaldybei dėkojęs už pagalbą. A. Abramavičius taip pat prašė pateikti ministerijai informaciją apie atokiau gyvenviečių esančius valstybinius sklypus, kuriuose būtų galima įrengti apgyvendinimo patalpas migrantams.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424, 

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata