Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.14
Atkreiptas dėmesys į tinkamą nuotekų tvarkymą

Rugsėjo 14 dieną Ignalinos Laisvės aikštėje praeiviai buvo kviečiami pasižiūrėti į Aplinkos ministerijos inicijuotos informacinės akcijos ,,Neteršk gyvybės rato“ teatrinį veiksmą, kurį atliko aktorė Monika Dirsytė. Šios akcijos tikslas – žmonėms priminti, kad reikia branginti geriamąjį vandenį, o nuotekas tvarkyti saugiai ir tinkamai.  


Aktorė tikrai pasiaukojamai 2 val. išbuvo nelabai patogioje padėtyje, stengdamasi atkreipti žmonių dėmesį, trumpam juos sustabdyti pokalbiui su akcijos vykdytojais.

Gyventojų, individualiam nuotekų tvarkymui naudojančių iš betoninių žiedų surenkamus nuotekų rezervuarus, nuotekos dėl nesandarumų patenka į aplinką ir tampa taršos šaltiniu. Tai  neigiamai veikia ne tik vandens ir sausumos organizmų, žmonių sveikatą,  bet gali sukelti ir neigiamų ekonominių padarinių. ES Direktyvos iškeltas uždavinyskad aglomeracijose su daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų būtų surenkama centralizuotai, dar nėra įgyvendintas. Tad vis dar apie 38 tūkst. gyventojų nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų surinkimo sistemų. Ignalinos mieste prisijungimas prie nuotekų tinklų tikrai neblogas – 95 proc., tačiau dar reikia padirbėti šioje srityje.  

Akcijos metu skelbiama, kad Lietuvoje geriamasis vandentiekio vanduo pasižymi tikrai geromis cheminėmis ir mikrobiologinėmis savybėmis. Su geriamuoju vandeniu per parą gauname nuo 1 iki 20 proc. mums reikalingų mikroelementų kiekio. Vandens iš čiaupo kokybės Lietuvai gali pavydėti daugelis Europos valstybių. Tuo metu, kai lietuviai vandenį geria iš giluminių gręžinių, kitų šalių gyventojams tiekiamas išvalytas paviršinis vanduo.

 

Parengė Lina Kovalevskienė,

Tel. 8 656 70424, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata