Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.30
Kraštietės Ninos Paškovskos tapybos darbų paroda „Atgaivintos drobės“ Ignalinos bibliotekoje

Jau greitai, rugpjūčio 6 d. 16 val.,  Ignalinos bibliotekoje bus atidaryta kraštietės Ninos Paškovskos personalinė tapybos darbų paroda. Maloniai visus kviečiame į atidarymą. Kartu su Nina bus žurnalistas Adam Cioch (Lenkija) ir visuomenininkas Piotr Reiner (Lenkija).


 

Parodą galima bus aplankyti iki rugpjūčio 12 d.

Dailininkė gimė Ignalinoje, augo inteligentų šeimoje: mama dėstė chemiją, tėvas dirbo geležinkelio stoties viršininku. Paškovskių giminės šaknys – kilmingi dvarininkai.
Tapyti ji pradėjo dar ikimokykliniais metais. Šio meno ją mokė senelis Aleksandras Paškovskis (Alexander Paszkowski), itin mėgęs tapybą. Piešdavo ji mokykliniuose sąsiuviniuose, per matematikos, fizikos, chemijos pamokas.

Specialiai meno dalykų nesimokė. Vilniaus universitete baigė pedagogikos ir psichologijos studijas. Nuo 2005 m. balandžio gyvena Varšuvoje. Ninos Paškovskos kūrybą ypač paveikė pažintis su prof. Janu Reška (Jan Reszka). Draugiški ryšiai su profesoriumi leido tapytojai tobulėti ir lėmė kūrybinio kelio kryptis. Naujausi dailininkės darbai tapyti siurrealistiniu stiliumi. Tėviškė – Lietuva – yra vienas svarbiausių jos įkvėpimo šaltinių. Vis prisimenamos Vilniaus gatvelės, nepakartojamas lietuviškos gamtos grožis jaudina vaizduotę ir tampa naujų drobių siužetais. Jau dirbant Varšuvoje buvo sukurta serija paveikslų apie Lietuvą. Daugelis drobių jau pasklido po asmenines kolekcijas ir Lenkijoje, ir užsienyje.

https://www.ninapaszkowska.pl/

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata