Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.17
VšĮ Ignalinos rajono poliklinikos pacientų dėmesiui

VšĮ Ignalinos rajono poliklinika atnaujina Ambulatorinės slaugos paslaugų namuose teikimą. Tai sveikatos priežiūros paslaugos, kurios bus teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento rūpinimąsi savimi ir gerinant jo gyvenimo kokybę.


Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose teiks VšĮ Ignalinos rajono poliklinikos patyrusių ir profesionalių specialistų komanda:

Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atliks injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atliks elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų, priežiūrą), matuos AKS, pulsą ir kt.

Slaugytojo padėjėjas – atliks pragulų profilaktiką, užtikrins higienines asmens reikmes (išmaudys ar padės išsimaudyti pacientui, prižiūrės nagus, keis sauskelnes, lašins lašus, prižiūrės burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarkys paciento sekretą ir išskyras (keis šlapimo surinktuvus, padės pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.

Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertins ir gydys raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai galės padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat mokys ir padės prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

Socialinis darbuotojas – konsultuos, informuos, tarpininkaus socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreips į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose gali gauti:

– vaikai, turintys negalią, t. y. asmenys iki 18 metų, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;

– suaugę asmenys, turintys negalią, t. y. asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis arba nuolatinės priežiūros I lygio poreikis, didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;

– senyvo amžiaus asmenys, t. y. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo. Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis gydytojas arba šeimos gydytojas, arba slaugytojas;

– pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo, ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (turi būti pateikta užpildyta Bartelio indekso nustatymo lentelė su išvada). Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas;

– pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iškvėpavimo takų.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Jeigu Jūs norite gauti informacijos, ar Jums ar Jūsų artimiesiems priklauso ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, prašytume kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Administracija

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata