Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.15
Paroda Dūkšto miestui – pasveikinti ir įprasminti

Rugsėjo 14 dieną Ignalinos rajono kultūros centre pristatyta tapybos darbų paroda „Prisiminimai apie Dūkštą“. Tai buvo šiltas susitikimas prie paveikslų, jų gimimo prisiminimas ir padėkojimas.  


 

Parodoje eksponuojami šią vasarą Dūkšte vykusio dailės plenero metu nutapyti paveikslai, kurių autorės – šešios kūrybingos moterys ir merginos: Angelė Dikmonienė, Inga Ponomarenko, Jadvyga Gotovskaja, Vera Smirnova, Augustė Griškytė, Karolina Boguševičiūtė. Pleneras buvo skirtas Dūkšto 160-ajam gimtadieniui, kurį dūkštiečiai šauniai atšventė rugpjūčio mėnesį. 

Dalyvės kartu su mentore, tautodailininke Angele Dikmoniene mokėsi tapybos ant drobės technikų ir tapė Dūkšto senuosius pastatus, gamtos vaizdus. Paveikslai dovanoti miestui ir eksponuoti Dūkšto kultūros centre. Dabar jais gali pasigrožėti ignaliniečiai. Paroda, kaip planuojama, aplankys ir kitus rajono miestelius. Paveiksluose įamžinta Dūkšto šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia, Švč. Trejybės cerkvė, geležinkelio stotis, senasis vandens bokštas, kultūros namų pastatas, miesto ežeriuko panoramos... 

Renginį vedė ir nuostabiomis dainomis džiugino Dūkšto laisvalaikio organizavimo specialistė Renata Tirilė. Plenero veiklas prisiminė ir sėkmingai įgyvendintu projektu džiaugėsi Ignalinos rajono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Marijona Lukoševičienė: ,,Dūkštas ypatingas savo senaisiais pastatais, kurie mieli ir brangūs vietiniams gyventojams, įdomūs atvykstantiems. Smagu, kad pavyko juos įamžinti, nes galbūt daug kas po kelių metų atrodys jau kitaip...“.

Labai šiltai Dūkšte praleistą laiką prisiminė ir tautodailininkė Angelė Dikmonienė, sakiusi, kad  tos kelios dienos jai buvę labai jaukios ir šiltos. Angelė žavėjosi visomis tapančiomis moterimis, o ypač jos globoje kūrusių  jaunųjų  – Augustės ir Karolinos  – pastangomis bei meniniu polinkiu. Gaila, merginos nedalyvavo parodos pristatyme. Pati Angelė tapydama visada girdi muziką, tapant  Dūkšto bažnyčią – širdyje  skambėjo ,,Aleliuja“ giesmė.

 

Paroda džiaugėsi ir organizatoriams dėkojo Dūkšto seniūną šiuo metu pavaduojantis Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, kuriam praeitais metais teko ilgesnį laiką rūpintis Dūkšto reikalais. Jis sakė tarsi iš naujo atradęs šį miestą, kuris tikrai gražus ir turi savo žavesio. Kultūros namų direktorė Giedrė Katinienė ir pavaduotoja Marijona Lukaševičienė seniūną pasveikino su praėjusiu jubiliejumi ir padėkojo už bendradarbiavimą. 

Gražių žodžių autorėms ir kultūros darbuotojoms negailėjo ir Dūkšto seniūnijos specialistė Žana Majevskaja bei Dūkšte gyvenanti Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė. Jos sakė, kad tai graži dovana Dūkštui ir jo žmonėms, kurie galėjo pasidžiaugti savo miestu, tarsi iš naujo pamatyti tokius pažįstamus ir įprastus jo vaizdus, dabar meniškai įprasmintus.

Parodos pristatyme buvusioms plenero dalyvėms įteiktos gėlės ir savivaldybės dovanos. Pačios autorės taip pat šiltai prisiminė kūrybinį procesą ir džiaugėsi galėję prisidėti prie šio meninio projekto. Vėliau visi pakviesti pabendrauti prie arbatos puodelio. Plenere dalyvavusios menininkės susipažino ir viena kitą atrado dar 2019 m. Ignalinos rajono Šilaikiškės kaime vykusiame Vilniaus krašto meno kūrėjų ir tautodailininkų bendrijos organizuotame plenere ,,Aukštaitijos kalneliai“, taigi, kaip minėta,  jų meniška draugystė turėtų tęstis ir toliau...

Parengė Lina Kovalevskienė,

Tel. 8 656 70424, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata