Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.16
Ignalinos gimnazija neliks be vardo

Nuo rugsėjo 1-osios bendrą darbą pradėjo Ignalinos gimnazija ir prie jos prijungta buvusi Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija. Dar jungimo procese būta spekuliacijų, jog šitaip bus ištrinamas Česlovo Kudabos atminimas. Tiesa ta, kad Ignalinos gimnazija neliks be vardo.


 

Šiuo metu pagal Ignalinos gimnazijos nuostatus, patvirtintus Ignalinos rajono tarybos 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr.T-67, yra vykdomos gimnazijos tarybos formavimo procedūros. Gimnazijos tarybą sudarys 27 asmenys: 9 mokytojai, 9 tėvai, 8 mokiniai ir 1 seniūnaitis. Jau yra išrinkti mokytojų atstovai, tėvų ir mokinių atstovai dar renkami, gimnazijos administracija kreipėsi ir dėl seniūnaičio delegavimo į gimnazijos tarybą.

Taip pat šiuo metu, iki rugsėjo 30 dienos, Ignalinos gimnazija vykdo bendruomenės apklausą dėl gimnazijos vardo. Ši apklausa skelbiama Ignalinos gimnazijos bei savivaldybės interneto svetainėse bei facebook’o paskyrose. Labai kviesčiau bendruomenės narius išsakyti savo nuomonę ir aktyviai dalyvauti apklausoje.

Vienas iš labiausiai tikėtinų Ignalinos gimnazijos vardų – Česlovo Kudabos. Ignalinos rajono savivaldybės administracija informavo Česlovo Kudabos dukrą Eglę ir sūnų Gintarą apie tai, kad nelieka Ignalinos progimnazijos, taip pat buvo paprašyta jų pritarimo Česlovo Kudabos vardu pavadinti Ignalinos gimnaziją.

Laiške jiems buvo rašoma:

„Ignalinos kraštui yra labai svarbus profesoriaus Česlovo Kudabos atminimas, jo puoselėtos idėjos, vertybės, nuveikti darbai. Šią šviesią ir kilnią asmenybę prisimename kasdien – juk savo savivaldybėje turime šiuo garbingu vardu pavadintą mokyklą – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnaziją.

1993 metais profesoriaus vardu buvo pavadinta Ignalinos 1-oji vidurinė mokykla. Per šį laikotarpį mokyklos bendruomenėje, ir ne tik joje, buvo puoselėjamas profesoriaus atminimas: kasmet progimnazijoje organizuojamas Šauniausio kudabiečio konkursas; organizuojamas tradiciniu tapęs Česlovo Kudabos jaunųjų geografų konkursas; bendradarbiaujama su Vilniaus universitetu, kuriame įkurta Česlovo Kudabos vardo auditorija; progimnazijos kieme profesoriaus atminimas įamžintas ąžuoliniu koplytstulpiu; mokyklos erdves puošia nuotraukų ekspozicijos; minimos Česlovo Kudabos jubiliejinės datos. Į mokyklos šventėse nuskambantį pasisveikinimą ,,Kaip gyvenate, kudabiečiai?“ visuomet pasigirsta darnus moksleivių atsakymas „Gražiai!“. Taiįkūnija Česlovo Kudabos mintį, kad gyventi reikia ne puikiai ar gerai, bet gražiai.

Šiais metais planuojama reorganizuoti Ignalinos Česlovo Kudabos progimnaziją prijungiant ją prie Ignalinos gimnazijos. Jausdami didžiulę pagarbą įžymaus kraštiečio atminimui ir atsižvelgdami į mokyklų ir visuomenės norą išsaugoti Česlovo Kudabos vardą mokyklos pavadinime, prašytume pritarti savivaldybės siūlymui Ignalinos gimnaziją pavadinti Česlovo Kudabos vardu ir profesoriaus idėjas, kurios ypač aktualios ir paveikios vyresnio amžiaus moksleiviams, skleisti dar plačiau mokyklos bendruomenėje. Pavadinimas būtų – Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija.“

Trumpame atsakyme Gintaras Kudaba ir Eglė Kudabaitė-Martinonienė pranešė, jog sutinka ir džiaugiasi, kad Ignalinos gimnazija būtų pavadinta jų tėčio vardu ir vadintųsi Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija.

Suformavus tarybą ir apibendrinus apklausos rezultatus, bus priimtas gimnazijos bendruomenės sprendimas dėl gimnazijos vardo keitimo. Gimnazijos vardo keitimas bus įteisinamas, keičiant įstaigos nuostatus. Kai dėl nuostatų keitimo į savivaldybės tarybą kreipsis gimnazijos vadovas, pateikdamas raštą bei gimnazijos tarybos pritarimą, tuomet bus parengtas sprendimo projektas.

Tikėtina, kad jau spalio mėnesį Ignalinos gimnazija turės vardą.

Gražina Mackonienė,

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata