Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.04.15
Ignalina džiaugiasi nauju „Sidabro vainikėliu“!

Suaugusieji liaudies meno kūrėjai turi savo aukščiausią įvertinimą - Lietuvos nacionalinio kultūros centro teikiamą ,,Aukso vainiką“, o mokiniai nuo 2013 m. kviečiami dalyvauti konkurse „Sidabro vainikėlis“. Vaikai ir jaunuoliai skatinami  atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.


2020 metais buvo surengtos 7 nuotolinės regioninės parodos, iš kurių į finalinę nacionalinę parodą atrinkti 45 mokinių darbai. Vertinimo komisija, apžiūrėjusi kūrinius nuotoliniu būdu, išrinko konkurso nugalėtojus 9-14 ir 15-19 metų kategorijose (iš viso 24 mokinius). Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos mokinys vienuolikmetis Eimantas Žilėnas, konkursui pristatęs nuostabių karpinių, tapo 1-osios vietos laimėtoju 9-14 m. kategorijoje.

Dailės studijos vadovė,  mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė džiaugiasi, kad tai jau trečias jos mokinys, įvertintas tokiu svarbiu apdovanojimu. Pirmoji 2015 m. buvo Samanta Golubickaitė, „Sidabro vainikėlį gavusi“ už margučius, 2018 m. respublikoje sušvito Eimanto sesės Livijos Žilėnaitės karpinių menas. Na, o sesutę netrukus pasekė ir broliukas. Kaip pasakoja mokytoja, jie kartu dalyvavo Lietuvos 100-mečio Dainų šventės metu organizuotame Vaikų amatų kiemelyje, kur visi norintys buvo mokomi marginti margučius ir išbandyti karpinių kūrimą.  Tuomet Eimanto darbai pateko į didelę Lietuvos tautodailės parodą, eksponuotą Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Tai jam buvęs didžiulis postūmis toliau karpyti ir tobulėti. Eimantas yra tapęs  „Sidabro vainikėlio“ regioninio turo prizininku, o 2020 metais sulaukė ir respublikinio įvertinimo. Kadangi dėl karantino visos procedūros užtruko, tai nugalėtojai išrinkti gruodžio mėnesį, o padėka paštu atkeliavo tik dabar. Pats Sidabro vainikėlis ignaliniečiui bus įteiktas vasarą vyksiančioje Amatų stovykloje, į kurią pakviesti visi konkurso laureatai.

 

 

Gal ir keista, kad berniukas ėmė ir susidomėjo karpiniais. Tačiau jam ši veikla patinka ir tinka. Pasak mokytojos, Eimantas, kaip ir sesė,  labai kruopštus, pareigingas, atsakingas. Meno gyslelę galbūt paveldėjęs iš architekto tėčio. Svarbu, kad ugdymo procese ypač jaučiamas didelis tėvelių palaikymas ir supratimas apie liaudies kūrybą, kuri  kloja pamatus profesionaliajam menui, ugdo asmenybę ir svarbiausias vertybes bei gali vesti tolyn...

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 704

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata