Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.30
Ignalinos rajono turizmo informacijos centras kviečia žygiuoti po Ignalinos apylinkes kartu!

Ignalina - nuostabios gamtos ir ją mylinčių žmonių kraštas. Pasivaikščiojimų miškais, pievomis ar ežerų pakrantėmis nauda žmogaus sveikatai yra neabejotina, o žygiavimas su gidu praturtins Jūs ir naujomis patirtimis, įdomiais faktais, naujomis pažintimis.  Kviečiame kartu pasivaikščioti Ignalinos apylinkių takais ir takeliais!  


Rugsėjo mėn.

      12 d. Vasaros palydos ir rudens sutiktuvės Palūšės ir Šakarvos miškuose

      19 d. Ledyno pakraščio didybė 

      26 d. Rudens pradžios EkoŽygis po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį 

Spalio 3 d. Ignalinos „Karpatai“

Vasaros palydos ir rudens sutiktuvės Palūšės ir Šakarvos miškuose tai 12 kilometrų, maždaug 4 valandų trukmės žiedinis maršrutas iš Palūšės aplink Pabalčio kaimą ir Balčio ežerą. Žygį ves šiaurietiško ėjimo instruktorė Jelena Jusis. Žygiuoti galite ir su lazdomis, ir be jų. Atraskite vaizdingas vietas ir miškuose pasislėpusius ežerėlius, bei būkite pasiruošę iššūkiui - basomis perbristi seklų upelį.

Ledyno pakraščio didybė su ,,Geologo kelionės” tai maždaug 5 kilometrų, 3-4 valandų trukmės nepamirštamus įspūdžius garantuojantis žygis. Galingi tirpstančio ledo srautai graužė ir lygino dubumas, formuodamas terasas, sanpilas ir kalvas. Vienas iš gražiausių paskutiniojo apledėjimo pakraščių yra Aukštaitijos nacionaliniame parke. Atvykę į Palūšę pasivaikščiosite Lūšių ežero pakrante, perlipsite per griovių išvagotus duburius, išgirsite apie ežerų gimimą, klestėjimą ir mirtį, ledynines sąnašas, prakalbinsite velnio neštus ir pamestus riedulius. Žygį vainikuos Geologų kelionių ekspozicijos „Uolienos – Žemės istorijos metraštis“ apžiūra ir pristatymas. Visų šių įdomių pažinimų kelyje jus lydės geologijos mokslų daktaras, charizmatiškas kelionių vadovas Jonas Šečkus – Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų lektorius, aktyviai dalyvaujantis geologijos mokslo sklaidos veikloje žiniasklaidoje, televizijoje bei radijo stotyse.

Rudens pradžios EkoŽygis po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį su gide Rita Ramanauskiene tai 16 kilometrų, maždaug 6 val. pažintinis – pramoginis žygis, kurio metu pažinsite Ignalinos apylinkes ir susipažinti su jų istorija, etnografija, kaimo gyventojų papročiais, miško pasauliu bei Ignalinos apylinkių klimato ypatumais. Šis pramoginis - pažintinis žygis - pasivaikščiojimas organizuojamas: žmonėms, įtemptai dirbantiems biuruose, moksleiviams (nuo 12 metų amžiaus), studentams, ir namuose užsisėdėjusiems senjorams; taipogi nuolat skubantiems, pavargusiems nuo miesto triukšmo ir kasdienės rutinos. O mes ir sakome: Nuo rutinos nebūtina bėgti, galima ir eiti!


Ignalinos "Karpatai" - tai apie 10 kilometrų (bet jausmas kaip 16), maždaug 4 valandų maršrutas. Ruduo – pats geriausias metas naujiems žygiams ir naujiems potyriams. Norite pamatyti kitokį Ignalinos kraštą? Atrasti lietuviškų „Karpatų“ kalvotą grožį? Apie 10 kilometrų, maždaug 4 valandas besitęsiantis maršrutas po Ceikinių apylinkes atskleis jums šios krašto reljefo ypatumus. Maršrutas gana sudėtingas: kopsime ir leisimės nuo stačių kalvų ir piliakalnio; upeliuko žabangas įveiksime permestu rąstu, ledynmečio upės rėvoje eisime slidžiais akmenimis ir perlipinėsime nuvirtusius medžius. O jėgas atgausime prisiglaudę prie šimtamečių ąžuolų, žygio pabaigoje besivaišindami miško uogų arbata ir ne tik. Taigi, būkite pasiruošę iššūkiams, dar nematytiems vaizdams ir geram poilsiui gamtoje kartu su gide, žygeive, etnografe Sigute Mudieniene.

 

Informacija tel. 8671 93 193, el.p. visitignalina@gmail.com

Dalyvavimas nemokamas, tačiau kadangi grupių dydis ribotas reikalinga registracija.

Registracija į žygius

 

Projektas finansuojamas įgyvendinant Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą priemonę „Turizmas – kaip sveika alternatyva“.

 

https://www.ignalina.info/naujienos/zygiuokime-po-ignalinos-apylinkes-kartu/

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata