Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.20
Muziejuje – nauja ekspozicija, skirta Ignalinos 155-ajam gimtadieniui

Šių metų Europos paveldo dienų (09.17-26) tema ,,Įtraukiantis paveldas“. Europiečiai skatinami geriau pažinti greta esantį paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą, mokytis jį saugoti ir išradingai naudoti. Ignalinos krašto muziejus prisijungė prie Europos paveldo dienų minėjimo ir ta proga rugsėjo 17-ąją pakvietė į naujos ekspozicijos  ,,Istorinė Ignalina“, skirtos miesto jubiliejui,  pristatymą.


Ekspoziciją sudaro informaciniai stendai su miesto istoriją ir dabartį liudijančiomis nuotraukomis, taip pat įdomūs žaidimai, dėlionės, susiję su Ignalinos simbolika ir istorine praeitimi. Stende pateikiamos atskiros Ignalinos gyvenimą atspindinčios temos: miesto istorija, pastatai, gatvės, mokyklos, bažnyčia, vaistinė, medicinos įstaigos... Kadangi prieškaryje miestelyje didžiąją dalį gyventojų sudarė žydai, jų paveldui taip pat skirta vietos. Kaip sakė Kultūros paveldo departamento paramos sulaukusio projekto vadovė, muziejaus direktorė Renata Veličkienė, Ignalinos miesto istoriją kūrė mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai, o dabar kuriame mes visi, todėl labai svarbu istoriją ne tik žinoti, bet išradingai pateikti, nes kas gali labiau įtraukti nei savojo miesto praeitis.

 

Ekspoziciją pristatė muziejininkė Agnė Skunčikaitė, savo pastebėjimus išsakė Ignalinos gimnazijos istorijos mokytoja Vida Stundžiaitė. Ji prisiminė pastatą, kuriame lenkmečiu buvę kultūros namai, o vėliau dirbtuvės, ten dirbęs jos tėvelis. Šis pastatas neišliko, kaip ir mokytojos apgailėtas buvęs Etnokultūros centras. ,,Ignalinos istorija gali ir žavėti, ir džiuginti, ir liūdinti...“,– sakė mokytoja. Už gražų muziejininkų darbą, patraukliai pateiktą medžiagą dėkojo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, kuri išsakė viltį, kad tai, kas unikalu, išliks, bus vertinama ir saugoma.

Renginyje dalyvavo būrelis gimnazistų, kurie vėliau kviesti išbandyti dėliones ir žaidimus. Jiems tai buvo įdomi istorijos pamoka apie savo miestą. Renginio dalyviai gavo ir Europos paveldo dienas primenančių dovanėlių. Ekspozicija ,,Istorinė Ignalina“ veiks nuolat, todėl ją galės apžiūrėti visi muziejaus lankytojai.

Daugiau nuotraukų: https://bit.ly/3ErK3Lu 

parengė Lina Kovalevskienė, tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata