Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt

Vidiškių kaimo bendruomenė

Vidiškių kaimo bendruomenė įsikūrė 2004 m. gruodžio mėn. Įkūrimo iniciatoriai: Stasė Savičiūnienė, Jolita Babaitienė ir Jūratė Druteikienė. Bendruomenės pirmininke išrinkta Jolita Babaitienė. Bendruomenė įkurta norint prisidėti prie savo krašto gražinimo, vertybių puoselėjimo. Susibūrus draugėn, tai padaryti lengviau. Bendruomenėje šiuo metu yra 25 nariai. Kartą per metus vyksta visuotinis bendruomenės narių susirinkimas, kurio metu aptariame praėjusių metų veiklą. Taip pat susirenkama prieš renginius, šventes pasitarti organizaciniais klausimais.

Bendruomenėje švenčiamos Kalėdos, Užgavėnės, organizuojama Kaziuko mugė, Velykos, vasaros palydos. Kalėdų ir Velykų šventėse dalyvauja tik bendruomenės nariai, patys jas ir organizuoja. Vasaros palydas organizuoja prie bendruomenės įsikūręs pensininkų klubas „Vilnis“, kuris paruošia įdomią programą. Užgavėnės ir Kaziuko mugė organizuojamos kartu su Vidiškių gimnazija, su kuriomis pasirašytos bendradarbiavimo sutartis. Kaziuko mugė - labai smagi šventė, į kurią kviečiami muzikantai, amatininkai, rankdarbių pardavėjai. Mugės metu galima ne tik įsigyti patikusią prekę, bet ir pamatyti kaip ji gaminama. Į šventę atvyksta ir svečiai iš rajono savivaldybės.

Kasmet liepos pabaigoje bendruomenė kviečiama į Antazavės (Zarasų rajonas) festivalį, kuriame vyksta sporto žaidynės: žaidžiamas krepšinis, traukiama virvė ir varžosi žvejai. Šventė smagi, todėl joje dalyvauti pageidauja ir kaimo jaunimas, ir vyresnieji. Išvyką į Antazavę remia ir transportą skiria Vidiškių seniūnija.

Pirmas bendruomenės vykdytas projektas buvo ekspedicija po Vidiškių  apylinkes „Tėviškės dainos ir pasakos“, kuriam finansavimas skirtas pagal Leader+ metodą. Šio projekto metu vaikai su vadove Sigute Mudiniene visą savaitę vaikščiojo po Vidiškių apylinkę ir lankė vyresnio amžiaus žmones, kurie maloniai sutiko pasidalinti savo patirtimi. Buvo užrašyta daug dainų, pasakų, pamatyta įvairių rankdarbių.

Kitas vykdytas projektas - „Informacinių technologijų plėtra Vidiškių gyvenvietėje“. Jam finansavimas skirtas iš Ignalinos AE regiono vietinių iniciatyvų užimtumo rėmimo programos. Šio projekto metu buvo nupirktas kompiuteris ir spausdintuvas, kurie buvo pastatyti Vidiškių bibliotekoje, kad galėtų naudotis visi Vidiškių gyventojai. Kompiuteris buvo prijungtas prie internetinio tinklo. Taip pat Vidiškių gimnazijoje buvo organizuoti kompiuterinio raštingumo kursai.  

Kitoms bendruomenėms norėtume palinkėti ryžto, užsispyrimo ir ištvermės visuose darbuose.

VIDIŠKIŲ KAIMO BENDRUOMENĖ
Aušros g. 15, Vidiškių k., Ignalinos r.
Pirmininkė – Jolita Babaitienė
Tel. (8 652) 5 73 29
El. paštas vidiskiai@bendruomenes.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2015-11-23 15:25:07
Naujienų prenumerata