Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt

Smurto artimoje aplinkoje

Smurto artimoje aplinkoje apimtys, kaip ir daugelyje valstybių, Lietuvoje per karantiną auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kaip atpažinti smurtą, ir ragina jį patyrus nedelsiant kreiptis į policiją, specializuotos pagalbos centrą ar kitas pagalbą teikiančias tarnybas. Jos karantino metu plečia savo gretas, kad pagalbą suteiktų kuo greičiau ir efektyviau.

Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas, jis priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, todėl pačiai aukai nereikia rašyti pareiškimo. Įvertinus situaciją šeimoje, smurtautojas gali būti atskiriamas nuo nukentėjusiojo asmens. 

Policija smurtą artimoje aplinkoje patyrusio žmogaus kontaktus perduoda Specializuotos pagalbos centrui. Centro specialistai ne vėliau kaip kitą darbo dieną po informacijos gavimo susisiekia su smurtą artimoje aplinkoje patyrusiu asmeniu ir pasiūlo jam specializuotą kompleksinę pagalbą. 

Centrų darbuotojai turi daug patirties padedant smurtą patyrusiems žmonėms pakeisti savo situaciją: teikiamos teisinės, psichologinės konsultacijos, trumpalaikė ar ilgalaikė pagalba smurtą artimoje aplinkoje patiriančiam asmeniui, centro darbuotojai padeda susiorientuoti, kokią pagalbą auka gali gauti įvairiose institucijose, tarpininkauja ją gaunant. 

                      Kokie galimi pagalbos būdai?

  • Ignalinos rajono gyventojams pagalbą teikia Visagino šeimos krizių centras telefono Nr. 8 699 20 069, el. paštu viltisvskc@gmail.com. 
  • Kai reikalinga skubi pagalba – kreiptis į policiją numeriu 112.
  • Specializuota pagalba nemokamu telefonu „Pagalbos moterims linija"  8 800 66 366 (visą parą) ir el. paštu pagalba@moteriai.lt.
  • „Vilties linija" telefonu 116 123 (visą parą), el. paštu vilties.linija@gmail.com

 

  Daugiau apie smurto formas ir kaip jas atpažinti: https://bit.ly/2M8VrFe 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-21 10:07:16
Naujienų prenumerata