Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.07.19
Iškilmingame tarybos posėdyje – garbės piliečio paskelbimas ir sveikinimai Ignalinai

Liepos 17 dieną Paliesiaus dvare vyko iškilmingas Ignalinos  rajono savivaldybės tarybos posėdis, skirtas miesto 155-ajam jubiliejui. 


Savivaldybės meras Justas Rasikas dėkojo visiems atvykusiems kartu pasidžiaugti savo unikalumą ir perspektyvumą vis labiau atrandančia Ignalina, dėkojo už darbus, buvusių savivaldybės vadovų indėlį ir kvietė bendrauti, kartu kurti miesto ir krašto ateitį. ,,Daug dėmesio skiriame Ignalinos galimybių plėtrai, investuotojų paieškai. Manome, kad netolimoje ateityje Ignalina taps visoms amžiaus grupėms pritaikyta vietove. Jau nebesame tik svečiai Lietuvos žiemos sporto centre, siekiame turėti ir atgaivinti Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų stovyklos bazę, Ignalinoje planuojami statyti aukščiausio lygio senelių namai...“,– kalbėjo meras.

Posėdyje išklausytas Ignalinos rajono savivaldybės garbės piliečio vardą pelniusio olimpinio čempiono Algimanto Šalnos sveikinimas ir padėka. Šis vardas dabar JAV gyvenančiam sportininkui suteiktas už pasaulinės reikšmės sportinius pasiekimus ir asmeninį indėlį plėtojant ir populiarinant biatlono sportą Lietuvoje ir užsienyje. 

 

A. Šalna negalėjo atvykti į apdovanojimo ceremoniją, tačiau vizitą pažadėjo dar šiais metais. Jis sakė didžiuojasi, kad yra gimęs ir savo sportinę karjerą pradėjęs Ignalinoje, dėkojo ignaliniečiams už tokį jo pagerbimą. ,,Esu sujaudintas, kad man suteiktas toks vardas. Visada prisimenu tą nuostabų kraštą, domiuosi, kas vyksta  Lietuvoje ir Ignalinoje bei laukiu sugrįžimų...“,– kalbėjo garbės pilietis.

Ignalinos rajono savivaldybės garbės piliečių vardo apdovanojimus anksčiau jau yra gavę: Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, ilgametis Lietuvos Respublikos Seimo narys (Seimo pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas) Česlovas Juršėnas, Mielagėnų parapijos klebonas, Ceikinių parapijos administratorius Marijonas Savickas, buvęs Serocko miesto ir gminos burmistras Silvestras Sokolnickis, Europos Parlamento narys, buvęs ilgametis Ignalinos rajono savivaldybės meras Bronis Ropė, buvęs ilgametis Ignalinos Švč. M. Marijos Gimimo parapijos klebonas, monsinjoras Ignas Jakutis, gydytojas Benediktas Alfonsas Puodžiūnas, pedagogas, buvęs ilgametis Ignalinos 1-osios vidurinės mokyklos direktorius, buvęs Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Repšys, Biureno miesto verslininkas, įmonės "BHK" įkūrėjas Heinrichas Kottmannas.

Šventėje dalyvavo ir Ignaliną sveikino svečiai ir ilgamečiai partneriai iš Lenkijos Serocko miesto savivaldybės, Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas H. Šiaudinis, Seimo narys G. Kindurys, kaimyninių Zarasų, Švenčionių, Visagino, Molėtų savivaldybių merai, kraštiečiai, policijos vadovai. Ignalinai ir jos žmonėms linkėta klestėjimo, gražios ateities.  

Serocko burmistras Artūras Barkovskis džiaugėsi, kad Serockas su Ignalina bendradarbiauja jau daugiau nei du dešimtmečius ir sakė toliau norintis tęsti prasmingą draugystę, o Ignalinai linkėjo, kad ši sukaktis, jos puiki šventė  būtų padrąsinimas ir impulsas tolesnei veiklai ir didelių tikslų įgyvendinimui. Merai akcentavo, kaip svarbu mažoms kaimyninėms savivaldybėms bendradarbiauti ir bendrauti, susitelkus sudaryti didesnę jėgą viso regiono plėtrai.

 

 

Posėdžio meninę dalį vedęs aktorius Andrius Bialobžeskis priminė Ignalinos istoriją, kvietė pasigrožėti senaisiais šokiais, kuriuos atliko istorinio šokio kolektyvas ,,Baltoji pavana“, o taip pat kartu su visais posėdžio dalyviais žavėjosi jaunųjų Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos  talentų, mokinių ir mokytojų koncertine programa. 

Koncertavo respublikinių ir tarptautinių konkursų laimėtojai smuikininkė Viktorija Lazauskaitė, jaunasis fleitos virtuozas Kostas Kutra, smuikininkė Gabrielė Zabulytė, akordeonininkas Arijus Katiševas, fortepijonu grojo Urtė Labuckaitė. Skambėjo nuostabios Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės dainos, atlikėjams fortepijonu, smuiku ir gitara pritarė mokytojai Laima Kutrienė, Virginija Stuglienė ir Raimundas Jasiulionis.

Daugiau nuotraukų:  https://bit.ly/3xSXobS

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424 

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata