Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.05.03
Nuotoliniame pasitarime – ugdymo aktualijos!

Gegužės 3-ąją vyko nuotolinis Ignalinos rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Juozas Rokas, savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, skyriaus specialistai bei savivaldybės gydytoja Jovita Gudelienė. Svarbiausias pasitarimo klausimas – mokinių grįžimas į mokyklas nuo gegužės 10 d.


Kaip žinia, praėjusią savaitę Vyriausybė priėmė nutarimą, leidžiantį nuo gegužės 10 d. mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, tęsti toliau mokymąsi nuotoliniu arba mišriu būdu. Mišrų būdą gali rinktis tos klasės, kuriose ne mažiau kaip 60 proc. mokinių bus periodiškai testuojami (testavimui reikalingi tėvų sutikimai). Galimi testavimo būdai: greitasis antigenų testas; savikontrolės testas; testavimas kaupinių metodu.

Rajono ugdymo įstaigose buvo atlikta apklausa dėl tolesnio mokymosi būdo, mokyklų vadovai pristatė preliminarius duomenis apie savo mokyklos situaciją. Vidiškių gimnazijoje visos klasės planuoja grįžti į ugdymą mišriu būdu, kadangi pageidaujančiųjų ugdytis kontaktiniu būdu yra nuo 62 iki 100 proc. Ignalinos gimnazijoje visos I-III klasės tęs mokymąsi tik nuotoliniu būdu. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje 5-8 klasės sugrįš į kontaktinį ugdymą, o I-III klasės planuoja tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje 4 klasės planuoja toliau mokytis mišriu būdu, o 6 – liktų nuotoliniame ugdyme. Naujojo Daugėliškio skyriuje į kontaktinį ugdymą sugrįžtų 5- 9 klasės, o nuotoliniu būdu toliau pageidauja mokytis dešimtokai. Dūkšte mišriu būdu ugdysis visos klasės, išskyrus devintokus.

Šiuo metu mišriu būdu visose rajono mokyklose mokosi pradinukai, o gegužės 3 d. į gimnazijas  sugrįžo ir abiturientai. 

Dėl mokinių testavimo būdo pasirinkimo turėtų apsispręsti savivaldybė, tačiau šiuo metu dar nėra tai reglamentuojančių valstybės lygmens sprendimų.

Pasitarimo metu taip pat diskutuota mokytojų tikrinimo ir skiepijimo klausimais, aptartos problemos, kilsiančios dėl mišraus ugdymo būdo.

 

parengė Vida Gasparavičienė,

tel. (8 386) 39138, el. p. vida.gasparaviciene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata