Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.09.17
Aukštaitijos nacionaliniame parke – Europos paveldo dienų renginiai, skirti prof. Marijos Gimbutienės metams

Kaip ir kasmet Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija mini Europos kultūros paveldo dienas ir kviečia kiekvieną įtraukti paveldą į savo kelionių sąrašus. Tuo pačiu istorijų, padavimų, nuoširdaus bendravimo ir savo pačių rankų darbu įsitraukti į kultūros paveldo sklaidą ir išsaugojimą.


 

Rugsėjo 21 d.


10 val. Europos kultūros paveldo dienų proga Baltų vienybės dienos išvakarėse  Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia į ekskursiją po reikšmingiausias Kretuono apyežerio, Reškutėnų, Žemaitiškės archeologines vietas. Vietos istorijai įprasminti Lygumų apžvalgos bokšte bus iškelta trispalvė. Ekskursijos vadovas – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, dr. Vykintas Vaitkevičius – papasakos apie Kretuono archeologinės vietovės tyrimus ir jų reikšmę, visi kartu aptarsime aktualius paveldosaugos ir paveldo sklaidos klausimus. Po ekskursijos visi kviečiami į  tautinio kulinarinio paveldo edukaciją Reškutėnų amatų centre.

 

Rugsėjo 22 d.

 

16. 30 val. Baltų vienybės dienos proga ekskursija – pasivaikščiojimas po Šiliniškių kalvagūbrio kalvas: Ginučių piliakalnio-Ladakalnio archeologinį kompleksą. Visi norintys kviečiami išgirsti, pamatyti ir pajausti to meto ir minimos datos dvasią.

 

Rugsėjo 24-25 d.

 

11-17 val. visų laukia atvirų durų dienos Palūšėje: lankytojai kviečiami į archeologinės pilkapio ir akmens amžiaus būsto ekspozicijos pristatymus, pasivaikščiojimus pilkapių keliais, įsitraukti į kultūros paveldą edukacinėje programoje „Senųjų gyventojų kailyje“.

 

Visi renginiai nemokami.

Registracija vykdoma el. p. giedre.sukyte@aparkai.lt arba tel. nr. 8 659 82337. Renginių metu privaloma laikytis būtinų saugumo reikalavimų, veikloms uždarose patalpose būtinas galimybių pasas ar ES skaitmeninis COVID pažymėjimas. Renginiuose bus filmuojama ir fotografuojama.

Organizatoriai: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata