Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.04.30
Įsigalioja nauji Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai

Informuojame, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigalioja nauji Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta licencijuoti mažmeninę ir didmeninę prekybą elektroninėmis cigaretėmis, jų pildyklėmis ir žoliniais rūkomaisiais gaminiais.


 

Yra nustatytos naujos licencijos rūšys:

  • licencija verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais;
  • licencija verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais.

2021 m. balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė 2012 m. gruodžio 5 d. nutarimo Nr. 1450 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 261 (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.438971/ZlINUkgQdc?jfwid=-wyyvjpk86).

  • Ūkio subjektai norintys gauti licencijas verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais nuo 2021 m. gegužės 1 d., pranešimus dėl licencijos gavimo, turės pateikti savivaldybės administracijai. 

Šios licencijos bus išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams, kitose Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyvėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ir jų filialams;

  • fiziniams asmenims licencijos neišduodamos.

Taip pat Departamentas parengė rekomendacijas ūkio subjektams, gaminantiems ar vykdantiems prekybą su tabako gaminiais susijusiais gaminiais. Su rekomendacijomis galite susipažinti čia

Dėl licencijos verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimo kreiptis į Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyrių tel. (8 386) 39140, 8 610 18603 arba el. paštu ramune.meceliene@ignalina.lt.

Norint prekiauti nuo 2021 m. gegužės 1 d. elektroninėmis cigaretėmis, jų pildyklėmis ir žoliniais rūkomaisiais gaminiais turite pateikti Pranešimą ir sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos valstybinės rinkliavos mokestį už licencijos išdavimą - 190 Eur, įmokos kodas 52445. 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata