*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Facebook Instagram

Kalėdinės vaikų svajonės

Kalėdinės vaikų svajonės

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos centras jau 12 metų dalyvauja VšĮ „Saugi pradžia” inicijuotame projekte ,,Kalėdinės vaikų svajonės“.  Tad ir vėl vaikų gyvenamoji aplinka virto dirbtuvėlėmis, kuriose yra lipdoma, klijuojama, piešiama, siuvinėjama.    

Vaikai, ant gautų šablonų,  kuria atvirukus, už kuriuos gauna ne tik finansinį atlygį, bet ir galimybę įgyvendinti svajonę, nes tik atvirukų kūrėjų norai  įtraukiami į svajonių registrą, Tik taip jie dažniausiai virsta realybe.  

Projektu siekiama ne vien duoti, bet  vaikus paskatinti veikti, pajusti kūrybos džiaugsmą ir pasididžiavimą savimi, kai įdėtos pastangos tampa apčiuopiamais rezultatais.

Kaip pasakojo Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė, vaikai noriai kimba į darbus.

- Šiandien jau esame išsiuntę viešajai įstaigai „Saugi pradžia“ daugiau nei du šimtus atvirukų, kuriuos aplikacijomis, piešiniais, karpiniais dekoravo, puošė siuvinėtais vaizdais Didžiasalyje ir Naujojo Daugėliškio padalinyje globojami vaikai. Atvirukų gamybos ėmėsi penkiolika vaikų, kurių amžius – nuo vienuolikos iki aštuoniolikos metų, - pasakojo direktorė.

Praėjusiais metais buvo tokių auklėtinių, kurie dekoravo net po pusšimtį atvirukų. Ir šiemet kai kurie savo darbelius skaičiuoja dešimtimis. Tam tikra prasme, pagamintų atvirukų skaičius lemia ir svajonės išsipildymą. Vaikų norai realūs, įgyvendinami. Tarp dažniausiai minimų yra riedlentės papuošalai, knygos, garso kolonėlės.

Šią savaitę gautas dar vienas papildomas užsakymas, kurį vaikai turi atlikti iki gruodžio 1-osios. Padarius darbą, jau galima bus laukti ir švenčių, o su jomis – ir svajonių išsipildymo.

Vida Gasparavičienė.

Audronės Petrovienės nuotr.