*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Facebook Instagram

Saulė įdarbinta ir Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje

Saulė įdarbinta ir Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje

Drastiškai kylant energijos išteklių kainoms, įmonės ir gyventojai pradėjo uoliau taupyti elektrą. Bet rudenėjant vis anksčiau temsta, vėliau švinta. Mokykloms tenka kiekvieną mėnesį už sunaudotą energiją kloti tūkstančius eurų. Šitos išlaidos buvo nemažos net tuomet, kai elektros energija santykinai buvo pigi, kai pandemijos metu elektros poreikis buvo minimalus. Mokiniams sugrįžus į klases, pakilus elektros kainai, sąskaitos didėja kartais.

- Mes jaučiamės kaip kokioj loterijos didįjį prizą laimėję, - dalijasi įspūdžiais Vidiškių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Rolandas Gulbinskas. – Gegužės pabaigoje ant gimnazijos stogo įrengta saulės elektrinė leidžia mums jaustis gana komfortabiliai ir užtikrintai.

Saulė Vidiškių gimnazijoje ne tik apšviečia klases, visas gimnazijos erdves, leidžia naudotis visais elektros įrenginiais, bet ir prikaupė apie 22 tūkstančius kilovatvalandžių elektros energijos, kurios, kaip skaičiuoja Rolandas Gulbinskas, gimnazijai turėtų pakakti mažiausiai 5 mėnesius. O po penkių mėnesių – jau ir kovo saulutė pasirodys.

- Dabar net nenorime pagalvoti, kaip turėtume verstis, jei rajono savivaldybė nebūtų gimnazijai pasiūliusi ir įgyvendinusi šio projekto. Net klausimo nekyla, ar investicija pasiteisino, - sako Vidiškių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Rolandas Gulbinskas.  – Žiauriai apsimoka! Manom, kad kitąmet jau apseisim vien su sava elektros energija.

Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija, šią savaitę įdarbinusi saulę, daugiau gyvena kitų metų perspektyva. Šiuo metu kad ir šykščios rudeninės saulės gaminamos energijos eilinėms reikmėms pakanka, bet atidėti tamsesnei dienai kol kas nėra iš ko. Viltis perkeliama į pavasario saulę.

Kaip pastebi Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Vitas Pušinskas, ant gimnazijos sporto salės ir šalia esančio priestato stogo sumontuota 74.88 kW galios saulės elektrinė turėtų patenkinti gimnazijos poreikius ištisus metus, sukaupusi elektros atsargas vasaros mėnesiais.

- Bet perspektyva neabejojame, nes matome to pavyzdžius, sekame informaciją. Užduotis – peržiemoti, o tada jau saulė mums pagelbės, - sakė Vitas Pušinskas.

Šiais metais saulės elektrinė pradėjo veikti ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje.

Vida Gasparavičienė