*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Facebook Instagram

Savaitės akcentai

Savaitės akcentai

- Taip jau nutiko, kad šių metų Sausio 13-osios minėjimas Vilniuje, prie Parlamento rūmų, sukėlė diskusijų audras, dar kartą padalijo Lietuvą.  Buvote to liudininkas, tad neabejotinai turite savo nuomonę apie tai, kas vyko šiapus ir anapus tvoros.

- Šiapus ir anapus tarsi ir nieko nepasako: nelygu, kur pats tuo metu buvai. Į Sausio 13-osios minėjimą Vilniuje buvau kviestas kaip ir kitų rajonų merai, kiti svečiai. Taigi buvau tarp tų, kurie atėjo pagerbti Sausio 13-osios aukų, prisiminti įvykius, vykusius prie tuometinės Aukščiausiosios Tarybos 1991-aisiais. Dėl to mane liūdina tai, kas vyko prie Seimo šiemet. Pamiršta sena tiesa, kad viskam yra savas \laikas ir vieta. Negaliu paneigti kiekvieno laisvos šalies piliečio valios reikšti savo mintis, ginti įsitikinimus, skleisti žinias, pagaliau – piktintis, protestuoti, bet... Save gerbiantis žmogus, eidamas į laidotuves, akordeoną palieka namuose. Pykčiui, priekaištams, manau, Sausio 13-oji nebuvo geras pasirinkimas.

- Šią savaitę Ignaliną paliko drugeliai – sugrįžo žiema. Vėl visų akys krypsta į kelininkus, kelių priežiūra besirūpinančias seniūnijas. Bet tai, kas eiliniam vairuotojui kelia rūpestį, žiemos sporto mėgėjams garantuoja adrenalino antplūdį. Ir ne tik ant slidžių stojantiems. Sausio pabaigoje Ignalinoje laukiama didelio sujudimo: vyks Žiemos autoralis. Sveikinsime, pasitiksime to sporto entuziastus?

-  Ir džiaugsimės, galėdami pasiūlyti Ignalinos miesto, viso rajono gyventojams, svečiams neeilinį sportinį reginį – „Winter Rally CUP Ignalina 2022“. Be kita ko, antrasis šio ralio etapas startuos vasario 19 dieną Kražiuose, o kovo 5 dieną Zarasuose įvyks žiemos ralio taurės trečiasis etapas.  Šią savaitę savivaldybės administracijoje lankėsi ir ralio programą pristatė šio sporto entuziastas Aurimas Eidžiūnas, aptarėme varžybų organizavimo, saugumo klausimus.

Greičio mylėtojai  šiemet turės galimybę pasveikinti sportininkus, apžiūrėti jų unikalią techniką, stebėti varžybas ir rinktis savo favoritus. Ralio organizatoriai džiaugiasi, kad prie jų jungiasi sportine dvasia nuo gimimo alsuojantis, automobilių gamintojas „Alfa Romeo“ su 2022 metų sportiškiausiu pripažintu „Stelvio“ modeliu, kurį sausio 29 dieną galima bus išvysti kartu su komanda ralio trasoje bei susipažinti su jais Laisvės aikštėje.

Manoma, kad ralyje dalyvaus bemaž keturiasdešimt ekipažų. Dalyvių gretose bus ne tik lietuvių lenktynininkų, Lietuvos autoralio čempionatų, dalyvių. Tikimasi sulaukti svečių ir iš kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos ir gal net iš dar tolimesnių. Tikėtina, kad savo jėgas Ignalinoje išbandys ir praėjusio sezono čempionas iš Ukrainos.

Bendras ralio Ignalinos etapo kilometražas bus kiek daugiau nei šimtas kilometrų iš jų daugiau nei pusę sudarys greičio ruožai. Tikiuos, kad viskas vyks sklandžiai, žiūrovams bus padovanota puikių įspūdžių, o ralio dalyviai išsiveš iš Ignalinos pačius gražiausius prisiminimus apie mūsų kraštą ir jo žmones.

O dėl drugelių... Taip, šventinį laiką simbolizavusi pagrindinė Ignalinos miesto, o ir viso rajono, eglutė Laisvės aikštėje pirmadienį buvo išmontuota. Tikiuos, kad šventės sušildė mūsų žmones, nuotraukos prie eglutės, puoštos drugeliais, papildė gražiųjų prisiminimų albumus. Bet žygiuojam toliau:  laikas švęsti, laikas – dirbti.

- Vienas iš darbų, kuris baigtas ir pristatytas praėjusią savaitę – Kaniūkų atliekų surinkimo ir saugojimo aikštelė.

- Tai antroji tokio tipo aikštelė mūsų rajone. Pirmoji sėkmingai veikia Ignalinoje, gyventojai vertina galimybę saugiai, be žalos aplinkai atsikratyti  susikaupusiomis statybinėmis atliekomis, padangomis, senais baldais, popieriaus, stiklo, tekstilės  sankaupomis. Aikštelė įrengta ES paramos ir Ignalinos rajono savivaldybės lėšomis, jos paslaugomis gali pasinaudoti rajono gyventojai ir Ignalinos rajone nekilnojamą turtą turintys žmonės.

Vis pasidžiaugiame, kad gyvename gražiame krašte, netoli Kaniūkų net Rojų turime, tad privalome stengtis, kad žodžiai nebūtų tušti.  Kaniūkų atliekų surinkimo ir laikino saugojimo aikštelė, manau, labiau paskatins Dūkšto, Senojo Dūkšto, Ažukarklinės, Kaniūkų, aplinkinių kaimų gyventojus atidžiau apsidairyti savo ūkiuose, atsikratyti nereikalingų susikaupusių daiktų, prašviesinti savo sodybas. Jei kam Ignalina buvo per toli, dabar atstumas labai sumažėjo.

Kartu noriu pasidžiaugti, kad jaunoji karta jau turi pakankamai įgūdžių, kaip tvarkyti, rūšiuoti atliekas. Šita patirtis atsinešama iš mokyklų, net – darželių. Vyresniems reikėtų pasitempti, nes laikas „kas dega – deginam, kitką – į miškus“ seniai praėjo.

Deja, turiu pripažinti, kad gražus gyvenimas irgi turi savo kainą. Daugelis savivaldybių, kiek žinau, ligi šiolei tenkinasi viena atliekų surinkimo ir saugojimo aikštele. Turėti Ignalinos savivaldybėje antrą nuspręsta gal prieš penketą metų, tik nesu tikras, ar tuomet rengtuose susitikimuose su gyventojais, siekiant jų pritarimo, buvo paaiškinta, jog visos išlaidos, susijusios su atliekų surinkimo ir saugojimo aikštelės išlaikymu, bus įskaičiuojamos į viso rajono gyventojų atliekų išvežimo mokestį. Už kiekvieną išvežtą toną šiukšlių Utenos regiono atliekų tvarkymo centrui mokame brangiau. Žaliasis šalies kursas verčia kartais žengti ir gal ne itin populiarius, bet, tikėkimės, perspektyvius žingsnius.

Vienaip ar kitaip, dabar kviečiu aktyviai naudotis naująja aikštele, šviesinti savo buitį ir aplinką.

- Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Vida Gasparavičienė