*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
en
Facebook Instagram

Žiemos ralis – jau šį šeštadienį!

Žiemos ralis – jau šį šeštadienį!

Po kelių metų pertraukos ekstremalių vaizdų ir gerų emocijų auto ralio savaitgalis vėl grįžta – sausio 29 dieną Ignalinoje vyks „Alfa Romeo Winter Rally Cup“. Tai pirmasis iš trijų žiemos taurės ralio etapų, kuriuose greičiausi Lietuvos lenktynininkai turės progą varžytis puikios sniegingos žiemos sąlygomis.

Ralio organizatoriai Tadas Balaišis (Visagino automobilių ir motociklų sporto klubas) bei A. Eidžiūnas (8000 RPM Motorsport) sako, kad renginys bus įdomus  – dalyviai lenktyniaus vaizdingomis Ignalinos, Kazitiškio, Ceikinių seniūnijų apylinkėmis (maždaug 1,5 km ruožas pasieks ir Vidiškių seniūniją).  Prie starto linijos stos trys dešimtys dalyvių, kurių tarpe startuos ir paskutinio Lietuvoje vykusio žiemos ralio čempionas Dominykas Butvilas. Tiesa, būtent R5 klasėje laukiama intensyviausia kova, mat čempiono karūną sieks perimti Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas, kurie paskutiniame 2021 metų Lietuvos ralio čempionato etape vos keliomis sekundėmis pralaimėjo D. Butvilui ir R. Vaitkevičiui. Pirmieji dalyviai iš pagrindinės miesto aikštės išvažiuos 13 valandą, o prie pirmojo ruožo starto stos 13 val. 20 min. Paskutiniai važiavimai vyks vakare, todėl žiūrovai bus kviečiami stebėti dalyvius naktiniuose greičio ruožuose. Šventiniai apdovanojimai Laisvės aikštėje planuojami 20 valandą. 

Organizatoriai pasakoja, kad šis renginys išskirtinis dar ir tuo, kad ralio gerbėjai turės galimybę pamatyti atnaujintus ir naujam Lietuvos automobilių ralio čempionato sezonui paruoštus automobilius. Nematyta naujovė bus ir pirmą kartą Lietuvos klasikiniame ralyje atsiradusi motobagių klasė. Iki šiol Lietuvoje tik ralio reido varžybose matyti ir itin smarkiai populiarėjantys motobagiai dabar turės progą varžytis klasikinio ralio trasose. Nors kol kas, kaip skelbia organizatoriai,  startiniame sąraše motobagiai tik du,  šiuo renginiu siekiama  atverti kelią dalyviams išbandyti jėgas ralyje ir tikimasi, kad ateityje tai taps didelė ir konkurencinga klasė. Ralyje bus galima sutikti ir 2022 metų Lietuvos sportiškiausią automobilį „Alfa Romeo Stelvio“ bei „Alfa Romeo“ ambasadorių Dominyką Butvilą. 

Renginys žiūrovams nemokamas. Savivaldybė ir organizatoriai prašo dalyvių laikytis visų saugumo reikalavimų bei klausyti trasas saugančių pareigūnų nurodymų. 

Visa aktuali informacija: https://www.facebook.com/rallyignalina

Greičio ruožų apžvalga - https://youtu.be/TrArSWJR1UQ

Žemėlapiai - https://bit.ly/Ignalina-2022-zemelapiai

Video: GR-1/3 - https://youtu.be/paMZMPGhyVI

Suderinimas 

 

parengė  Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 51824, mob. 8 656 70424

el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Ralio organizatorių ir V. Martinkaus foto